•  09196591361
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

7 مورد از بلایای طبیعی وحشتناکی که تا به حال رخ داده است!

برخی از بلایای طبیعی میباشند که بیش از اندازه از خود آثار تخریبی بر جای می گذارند طوری که در تاریخ ماندگار می شوند به گزارش پارس ناز خط تندوزه نوع دیگری از طوفان هست.

در اصطلاح هواشناسی, به افزایش ناگهانی و تند در وزش باد, تُندوَزه گفته می شود. تندوزه به طور معمول با هوای متغیر به خصوص با رگبار, توفان یا برف سنگین همراه هست.

(بیشتر…)

نکات مهم در مورد بیماریها و تغذیه پرندگان زينتي

مطالعات کمي بر روي احتياجات مواد مغذي مرغ شاخدار صورت گرفته است. فرض کلي بر اين است که احتياجات پروتئيني مرغان شاخدار بيشتر از مرغ هاي محلي است.

(بیشتر…)

آشنایی با روش های کاشت گل های زعفران

در صورتيکه خوب و مناسب کشت شود و از آن مواظبت کامل بعمل آيد از هر پياز ميتوان انتظار ۳ – ۴ گل را داشت. در گونه هاي وحشي معمولا گلها برنگ سفيد و زرد ميباشد . ولي انواع تربيت شده آن رنگهاي متنوعي دارد . 

(بیشتر…)

تاثیرات اقلیمی آب و هوایی بر نابودی زیستگاه ببر بنگال

دانشمندی از دانشگاه جیمز کوک می‌گوید آخرین سکونتگاه ساحلی شکارچی معروف، ببر بنگال، درخطر است و تغییرات اقلیمی و افزایش سطح آب در ۵۰ سال آینده، شاید به نابودی آن بینجامد. پروفسور بیل لارنس، یکی از نویسندگان این پژوهش می‌گوید:

(بیشتر…)

آشنایی با 7 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در جزیره کیش

جزیره کیش مهم‌ترین جزیره‌ی تجاری و گردشگری ایران با داشتن سواحل نقره‌ای و زیبا، آب‌های نیلگون، پارک‌ها و اسکله‌های دیدنی یکی از جاهای دیدنی ایران محسوب می‌شود. زیبایی‌ها و جاهای دیدنی کیش باعث شده‌اند که این جزیره لقب مروارید خلیج فارس را به خود اختصاص دهد. 

(بیشتر…)

آیا میدانید یخ های گرینلند باسرعت زیاد درحال ذوب شدن هستند!!!!؟

صفحه‌ی یخی گرینلند از لحاظ اندازه، دومین جسم یخی جهان است و وقتی این صفحه ذوب می‌شود، به میزان بالایی ذوب می‌شود؛ درنتیجه‌ی این ذوب، حدود یک میلیارد تن از یخ هر روز ناپدید شده و وارد اقیانوس می‌شود. اگر قرار باشد تمام این صفحه در یک دنیای داغ ناپدید شود، ما شاهد ۷/۵ متر افزایش در سطح دریا خواهیم بود. در حالی که میزان ذوب شدن با سرعتی وحشتناکی در حال افزایش است، رکوردهای موجود، تعیین اندازه‌ی این سرعت در تاریخ جهان اخیر را با دشواری رو‌به‌رو می‌کند. مشاهدات ماهواره‌ای مرتبط با میزان ذوب یخ گرینلند، داده‌های حدود ۴۰ سال اخیر را در اختیار ما می‌گذارند و نتایج مدل‌سازی‌ها تنها تا دهه‌ی ۱۹۶۰ قابل تعمیم هستند.

(بیشتر…)

نقش مدیریت نیتروژن های کشاورزی در کاهش تغییرات اقلیمی

پژوهشگران، یک رویکرد کارآمد برای مدیریت نیتروژن در کشاورزی و کاهش اثرات زیست‌محیطی آن پیدا کرده‌اند. بدون نیتروژن کافی، محصولات رشد خوبی نخواهند داشت و بازده‌ی آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، استفاده‌ی بیش‌از‌حد از کود نیتروژن نیز می‌تواند باعث آسیب به محیط‌زیست شود؛ به‌عنوان مثال ورود نیتروژن به حوضه‌ی آبریز، اکوسیستم‌های آبزی را آلوده می‌کند.

(بیشتر…)

نقش پوشش گیاهی طبیعت در جهت یابی 

گاهی به درون طبیعت پر عمق و سرسبز جنگل قدم می گذارید. طبیعتی که هر چند بسیار زیباست اما هر چه به درون آن بیشتر پیش می روید، بیشتر آن را مشابه می یابید. تمام قسمت های جنگل ممکن است به نظرتان شبیه هم بیاید و گاهی در طی مسیر به سمت محل اتراقتان ممکن است که راه را گم کنید. شاید از مسیری دوبار عبور کنید و اصلا متوجه آن نشوید. گاهی حتی بعضی از مناطق جنگلی آنقدر درختان متراکم و نور کمی دارند که دیدن خورشید و تشخصیص جهت حرکت خورشید را برای شما سخت می کنند. در این مواقع اگر راه خود را گم کنید، چگونه باید به مسیرتان ادامه دهید؟ چگونه راه برگشت را پیدا کنید.

(بیشتر…)

نقش جنگل ها در تغییرات اقلیمی

طرح‌های مربوط به جنگل از زمان توافقنامه‌ی اقلیمی پاریس در سال ۲۰۱۵، از سوی دولت‌های مختلف برای جبران انتشارات کربنی ناشی از استفاده از سوخت‌های فسیلی و دیگر منابع، توجه و تلاش زیادی را به خود جلب کردند. چین قصد دارد که در مساحتی درحدود چهار برابر اندازه‌ی کشور انگلستان درخت بکارد. کالیفرنیا نیز مجوزهایی به مالکان جنگل برای فروش اعتباراتی به شرکت‌هایی که کربن‌دی‌اکسید تولید می‌کنند، داده است و دیگر ایالت‌های آمریکا نیز برنامه‌های مشابهی درنظر دارند که می‌تواند موجب تشویق پروژه‌هایی که جنگل‌های جدید ایجاد می‌کنند و از جنگل‌های موجود محافظت می‌کنند، شود.

(بیشتر…)

تاثیرات خشکسالی در وضعیت تغییرات اقلیمی

یافته‌های این مطالعه با کمیت‌سازی اهمیت میزان جذب و حفظ آب در خاک برای چرخه‌‌‌ی کربن زمینی (چرخه‌ی کربن در جو یا آب کره‌ی زمین و کاهش میزان جذب کربن به‌دلیل تغییر در رطوبت خاک)، درمورد اهمیت ایجاد مدل برای واکنش گیاهان به کمبود آب و همبستگی زمین و جو در مدل‌های سیستم زمین برای محدود کردن جریان چرخه‌ی کربن زمینی و همچنین پیش‌بینی بهتر تغییرات اقلیمی در آینده، تاکید می‌کند. 

(بیشتر…)

راز تفاوت بین گونه های مختلف در چیست؟

پژوهشگران نقش ژن‌های خودخواه را در تمایز یک گونه تشریح می‌کنند. اکثر زیست‌شناسان تکاملی براساس قابلیت تولیدمثل، گونه‌ها را از هم جدا می‌کنند: اعضای گونه‌های مختلف نمی‌توانند با همدیگر جفت‌گیری کنند یا اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد، فرزندان حاصل اغلب نابارور بوده، قدرت زنده‌مانی نداشته یا دچار مشکلاتی در ارتباط با شایستگی هستند.

(بیشتر…)

نکات مهم برای مراقبت صحیح از کاکتوس

کاکتوس از گیاهان مناسب برای آپارتمان است. معمولا گیاه سازگاری است و به نگه داری کمی نیاز دارد. با این حال برخی عادت دارند از کاکتوس مانند گیاهان دیگر نگه داری کنند و یک ماه نشده با کاکتوس گندیده مواجه می شوند. در این مقاله با رموز نگه داری از کاکتوس آشنا می شویم.

(بیشتر…)

چه نکاتی رو باید در مراقبت با گربه های ملوس انجام بدهیم؟

گربه ها برای سلامت قلب و چشم خود به نوعی اسید آمینه اصلی به نام تورین (Taurine) نیاز دارند. بهتر است غذای انتخابی شما متناسب با وضعیت زندگی گربه و حاوی میزان متعادل تورین باشد.

(بیشتر…)

نکاتی مهم در مورد نحوه نگهداری از گل آئونیوم

آئونیوم نام یک سرده از تیره گل نازیان است، گونه ای خاص از گیاه آئونیوم در کوهستان الوند می روید که از زیر سنگ خارا سر برمی آورد و تا پایان اردیبهشت ماه کاملا به گل نشسته سالم می مانند.

(بیشتر…)

آموزش نحوه صحیح کشت هیدروپونیک در منزل

کاشت گیاهان در بستری غیر از خاک را کشت هیدروپونیک می‌گویند که به دلیل مزایای فراوان امروزه به یکی از بهترین سیستم‌های کشت گلخانه‌ای تبدیل شده است. این شیوه از کشت و کار، به دلیل راحتی و نیاز به فضای کم، طرفداران خاص خود را در بین علاقه‌مندان به باغبانی و پرورش گیاهان در منزل نیز جلب کرده است. شما نیز می‌توانید به راحتی یک تجربه باغبانی لذت‌بخش را به روش کشت هیدروپونیک در منزل تجربه کنید.

(بیشتر…)

اصول  و مزایای پرورش غاز خانگی

گوشت غاز برای تامین گوشت مصرفی انسان اهمیت ویژه‌ای دارد. همچنین از تخم این پرنده و جگر غاز برای تهیه غذا‌های گران قیمت در بسیاری از کشور‌ها استفاده شده و جنبه صادراتی دارد. کود غاز نیز میتواند برای خوراک ماهی‌ها و همچنین کود زمین‌های زراعی استفاده شود. پرورش غاز خانگی در محیط باز و در محیط بسته امکانپذیر و در اغلب نقاط کشور ما به ویژه شهر‌های شمالی کشور به راحتی قابل انجام است و می‌تواند به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شود.

(بیشتر…)

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...