•  09196591361
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

5 قدم مفید برای کمک به دوست یابی فرزندان

دوست یابی

5 قدم مفید برای کمک به دوست یابی فرزندان

دوست یابی یکی از مهمترین مهارتهایی است که باید به فرزندانتان بیاموزید. همه مادرها دوست دارند که کودکشان تعدادی دوست داشته باشد، اما آنها در این سن از قدرت اجتماعی بالایی برخوردار نیستند، به این دلیل که هنوز در حال توسعه مهارتهای زبانی خود هستند، و حتی با کسی در قدو قواره خودشان هم به درستی نمی توانند مکالمه کنند. بعلاوه آنها در حالت ” بازی های موازی” قرار دارند، که بدین معنی است که آنها تا سن 2 سالگی در کنار هم بازی می کنند، ولی تعاملی با یکدیگر ندارند، که این هم روشی برای یافتن ددوست به حساب نمی آید.
شما چطور می توانید به او کمک کنید؟ شما اورا باید در مسیر دوستی هدایت کنید.


در اینجا 5 قدم برای کمک کردن به کودکتان برای دوستیابی معرفی شده است:

1- به آرامی شروع کنید:
جمع کردن تعداد زیادی از بچه ها می تواند خیلی شلوغ و خسته کننده باشد، برای این کار می توانید زمانهایی را برای بازی او با تنها یکی از بچه های دیگر مشخص کنید.

با همراه کردن کودک خود با سایر بچه ها شما به تدریج می توانید انرژی و ارتباطاتی که او می تواند از این زمانهای بازی،به جای بازی در محیطی با همبازی های پر سرو صدا بدست بیاورید را تسهیل کنید.

سعی کنید زمان یک و یا حداکثر 2 ساعت را برای بازی او اختصاص دهید، زیرا بچه ها در این سن خیلی زود خسته می شوند. بهترین زمان برای این کار صبح می باشد، که کودک شما خلق و خوی خوبی دارد و شکم او سیر است.

 

2-در میان همه جستجو کنید:
بچه هایی را که اکنون در ذهنتان دارید، جستجو کنید، ( کودک شما ممکن است با کودکانی که آشنایی قبلی دارند، کمی گرمتر برخورد کند) کودکانی که در آپارتمان یا بلوک شما هستند، و یا آنهایی که به طور مرتب در پارک می بینید می توانند موارد خوبی باشند.

اگر در گروه موسیقی کودکان، فرزند شما به کودک دیگری جذب می شود ویا کودکانی که علاقه مندی های خود را با فرزند شما تقسیم می کنند، که این علاقه مندی می تواند نقاشی، خمیر بازی، کامیون بازی، یا خاله بازی باشد، می توانید آنها را نیز در نظر بگیرید.

دوست خوب: روزانه یک و یا دو ساعت را برای بازی کودک با دوستانشان اختصاص دهید.

 

همچنین بخوانید : نحوه و زمان بندی برخورد با کودکان

 

3-وارد ماجرا شوید:
از آنجایی که بیشتر کودکان نوپا به صورت خود جوش جذب این گونه زمان های بازی نمی شوند، نیاز است که شما نیز به همراه مادر دوست فرزندانتان در کنار آن دو بشینید و 4 نفره بازی کنید.

با مادر او گپ و گفتگو کنید، تا کودکتان بشنود وصدای دوستانه شما را تقلید کند. کودکتان همچنین از شما مدلی را برای رفتار در این گونه زمانها یاد می گیرد تا تقاضای خود برای اسباب بازی یا برای مثال تقسیم کردن خوراکی را بیان کند. همیشه آماده برخوردها یا دعواهای آن دو با هم باشید.

 

4- عادلانه رفتار کنید:
بچه ها معمولا اسباب بازی های خود را به یکدیگر قرض نمی دهند، به همین دلیل شما باید تعداد کافی از ماشین های بازی، لباس های صورتی، و رنگها و کاغذهای نقاشی را برای آنها فراهم کنید، یا با یک تیر چند نشان بزنید و او را به زمین بازی ببرید که انواع وسایل بازی مانند چرخ و فلک و….. در آن وجود دارد. اسباب بازی هایی با ابعاد بزرگ نیز برای کودک در این سن جذاب به نظر می رسد.

 

5- انتظارات بیش از حد ممنوع:
تحمیل داشتن روابط اجتماعی ممکن است با بی میلی یا مخالفت کودکتان مواجه شود.

بنابراین اورا تحت فشار نگذارید و اگر فایده ای در آن نمی بینید، مدت زمان بازی را کاهش دهید.
به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید داشتن رابطه را به فرزند خود تحمیل کنید، بیشترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که بذری را بکارید و از آن تا زمان شکوفایی مراقبت کنید، درست در آن هنگام ، کودک شما بازی های کودکانه را بیشتر درک کرده، و برایش سرگرم کننده تر خواهد بود

 


مشخصات

  • فرمت فایل: DOC
  • شرکت سازنده: دلتا دانلود
  • تاریخ انتشار: 1398/02/25
  • مجوز: رایگان
  • رمز: www.deltadl.com

لینک های دانلود

  • 594

دانلودهای مرتبط

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...