•  09196591361
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

نکاتی مفید درباره خورشتها

خورشتها

نکاتی مفید درباره خورشتها

خورشتها به نوعی از غذاها گفته می‌شود که ترکیبی آب‌دار از سبزیجات سرخ شده یا حبوبات آب پز می باشند که معمولا همراه با گوشت پخته می‌شوند.

 خیس کردن حبوبات داخل خورشت : لپه، لوبیا و سایر حبوبات مورد استفاده در خورشت را 12 ساعت بخیسانید و اگر از قبل خیس نکرده اید، آنها را جداگانه 5 الی 10 دقیقه بجوشانید و سپس آبکش کنید و آبش را دور بریزید تا نفخ آن از بین برود.

زمان پخت : خورشت را 3تا4 ساعت قبل از صرف غذا روی اجاق بگذارید و با شعله کم بپزید تا خوشمزه تر شده و خوب جا بیفتد.

 

برای سرخ کردن مواد داخل خورشت : در موقع سرخ کردن مواد، شعله را کم کنید زیرا هم بهتر سرخ خواهد شد و هم اینکه روغن دود نخواهد کرد.

 

اگر خورشت شما شور شد : می توانید 1الی 2 سیب زمینی را پوست کنده وبه 4 قاچ تقسیم کنید.سپس سیب زمینی ها را داخل خورشت بریزید تا پخته شود سیب زمینی ها شوری خورشت را بخود می گییرند.

اگر خورشت شما تند شد : اگر فلفل خورشت بیش از حد شد می توانید آب 2 عدد آب لیمو ترش را بگیرید و دو جوش قبل از خاموش کردن به آن اضافه کنید تا تندی خورشت از بین برود.

 

اگر خورشت شما سوخت : سریع شعله را خاموش کنید و قسمتهایی از خورشت را که سوخته، از ظرف خارج کنید سپس در ظرف دیگری کمی روغن ریخته و کمی نمک و ادویه به آن افزوده مواد خورشت را به آن اضافه کنید سپس به اندازه کافی آب داخل خورشت بریزید و برای پخت مجدد روی شعله قرار دهید.

 

اگر آب خورشت شما زیاد شد : در قابلمه را بردارید و شعله را زیاد کنید تا آب اضافی تبخیر شود و خورشت جا بیفتد.

 

موقع کشیدن خورشت : ابتدا روغن روی خورشت را با ملاقه بردارید و در کاسه ای بریزید سپس خورشتها را در خورشت خوری ریخته روی هر کدام کمی از روغنی را که برداشته اید بریزید.

 

اضافه کردن آب خورشت : از ابتدا به میزان لازم آب به خورشت اضافه کنید وزمانی که آب آن روبه اتمام بوده دوباره آب جوش داخل خورشت بریزید.

بهترین زمان برای اضافه کردن آب لیمو به خورشت : اگر آبلیمو در خورشت جوش بخورد رنگ خورشت بر می گردد و زیبایی خود را از دست می دهد پس بهترین زمان هنگامی است که زیر اجاق را تازه خاموش کرده اید.


مشخصات

  • فرمت فایل: DOC
  • شرکت سازنده: دلتا دانلود
  • تاریخ انتشار: 1398/03/12
  • مجوز: رایگان
  • رمز: www.deltadl.com
  • 445

دانلودهای مرتبط

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...