•  09196591361
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

فلسفه روز جهانی قدس چیست؟

روز جهانی قدس

فلسفه روز جهانی قدس چیست؟

روز قدس یک روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است ، روز مقابله ملتها با ابرقدرت هاست. روزی است که باید به همه قدرت ها هشدار دهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما و عمال خبیث شما نیست. روز حیات اسلام است . روزی که اسلام را باید احیا کرد.
16 مرداد 58 در حالی که کمتر از یک سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گذشته بود، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در اقدامی هوشمندانه از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ی ماه رمضان را به عنوان « روز قدس» انتخاب کنند و در این روز همبستگی خود را در حمایت از« حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین» به نمایش بگذارند.


روز اسلام
امام خمینی (ره) درباره روز قدس می فرمایند« روز قدس فقط روز فلسطین نیست. روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.»

 

تصمیم راهبردی
طراحی هوشمندانه روز جهانی قدس و فرصت سازی برای نشان دادن وحدت و اراده امت اسلامی در قبال حل مساله فلسطین و دفع غده سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی (ره) یک تصمیم راهبردی بود که طی 38 سال اخیر سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع بین قدرت های جهانی، آرمان آزادی قدس شریف به مثابه یک ضرورت حتمی و تاریخی پلی به گذشته، حال و آینده آحاد مسلمانان عالم ایجاد کند.

 

صاعقه ای بر سر صهیونیست ها
اشغال فلسطین آغاز طرح بزرگی با هدف ایجاد حس خواری و ذلت در میان امت اسلامی و در نتیجه، اجرای پروژه بزرگ صهیونیسم علیه توانایی های مسلمانان بود. اما مقاومت فلسطین و موضع گیری ملت های مسلمان، از اجرای این طرح جلوگیری کرد و با آمدن انقلاب اسلامی ایران صاعقه ای بر سر صهیونیستها و حامیان آنها فرود آمد. آنگاه مقاومت اسلامی در فلسطین و جنوب لبنان به وجود آمد تا در شریان جهان اسلامی خونی جوشان را به جریان اندازد که باز گرداندن جایگاه کریمانه امت اسلامی در روی زمین را بشارت دهد.

 

سرمایه گذاری 60 ساله دستگاه استکبار
مقام معظم رهبری در یکی از بیاناتشان پیرامون روز قدس فرمودند:« روز قدس، یک روز به معنای حقیقی کلمه،بین المللی اسلامی است؛ روزی است که ملت ایران می تواند با کمک ملت های مشتاق دیگر، که امروز خوشبختانه تعدادشان هم متعدد وزیاد شده، یک حرف حقی را فریاد کنند که برای پنهان کردن آن حق حرف و خاموش کردن آن فریاد، شصت سال است که دستگاه استکبار دارد سرمایه گذاری می کند.-البته حداقل شصت سال است، یعنی از زمان تشکیل دولت غاصب؛ والا از مقدماتش شاید صد سال هم بیشتر است- شصت سال است که دارند سعی می کنند فلسطین را از نقشه ی جغرافیای جهانی حذف کنند. البته تا حدودی زیاد هم موفق شده بودند. انقلاب اسلامی زد توی دهن اینها. ایجاد نظام جمهوری اسلامی و اعلان روز قدس و تبدیل سفارت رژیم غاصب به سفارت فلسطین در تهران، حرکت هشدار دهنده و متوقف کننده و مهاجمی بود که در مقابل این نقشه ی استکباری ایستاد. امروز خوشبختانه این حرکت، روز به روز توسعه پیدا کرده.

 

باطل السحر ائتلاف های شیطانی
روز قدس را باید روز وحدت و همگرایی امت اسلامی مقابله با تلاش مستکبران و رژیم غاصب صهیونیستی در تشدید واگرایی وایجاد ائتلاف های شیطانی در راستای گسترش تضاد و اختلاف بین المللی و مذاهب اسلامی دانست. متاسفانه در سال های اخیر توطئه استکبار جهانی و صهیونیست ها در به فراموش کشاندن موضوع فلسطین با نابخردی و خیانت برخی حکام مرتجع کشورهای عربی و اسلامی، تا حدودی محقق شده است.

 

خیانت های یک رژیم مرتجع
رژیم صعودی را باید سردمدار تلاش برای به فراموش کشاندن موضوع فلسطین نامید؛ رژیمی که اسناد و گذاره های آشکار ونهان زیادی از هم پوشانی اش با صهیونیست ها وجود دارد؛رژیمی که داعیه دار رهبری امت اسلامی است، اما بجای مقابله با دشمنان اصلی امت اسلامی یعنی رژیم صهیونیستی و آمریکا و رفع آلام مسلمانان فلسطینی، با بمب خوشه ای بر سر مردم مظلوم یمن می ریزند ویا به ائتلاف سازی برای تحت فشار قرار دادن سایر ملل مسلمان مبادرت می ورزد.

 

تیری به قلب توطئه
مقام معظم رهبری پیرامون تلاش ها برای به فراموش کشاندن موضوع فلسطین، می فرماید: سالهای متعددی است که سعی می شود مسئله قدس فراموش شود. روز قدس، درست تیری است به قلب این توطئه؛ حرکتی است برای خنثی کردن این توطئه خباثت آمیزی که استکبار و صهیونیسم و طرفداران و همکارانشان دست به یکی کرده اند تا به کلی مسأله فلسطین را به فراموشی بسپارند.

 

سرمایه گذاری چند وجهی برای تضعیف انتفاضه
دستاوردها و پیامدهای روز جهانی قدس به ویژه پس از شکست های خفت بار رژیم صهیونیستی در جنگهای 33روزه، 22 روزه، 8روزه، 51 روزه در مصاف با حزب الله لبنان و حماس فلسطین به گونه ای است که هراس و وحشت پایان ناپذیری را برای آمریکایی ها وصهیونیست ها رقم زده و آنان را وادار به سرمایه گذاری چند وجهی برای تضعیف انتفاضه و مقاومت اسلامی از رهگذر جنگ های نیابتی و جنایات تروریست های تکفیری- سلفی در سوریه، عراق و یمن ساخته است.
امسال نیز همچون سالهای گذشته مردم ایران اسلامی همپای با سایر مسلمانان و آزادی خواهان جهان، در روز قدس، آزادی فلسطین رافریاد خواهند زد تا از این طریق مردم مظلوم این سرزمین را یاری رسانند و انسجام و اتحاد خود را در پایبندی به آرمان فلسطین به رخ جهانیان بکشند.

 

وعده الهی……
« به زودی کسانی که ظلم کردند خواهند دانست که به چه جایگاه بدی بازگردانده خواهند شد.»(شعرا، 227). این وعده الهی است؛وعده الهی خلل ناپذیر است؛ همچنین نباید فراموش کرد که صهیونیست های کودک کش تا 25 سال دیگر موجودیت مشروعشان پایان یافته است؛ این ضرب العجل شاید به جلو بیفتد، امت اسلامی و رزمندگان محور مقاومت برای این امر آماده و گوش به فرمان اند، تنها مانع، حکام مرتجع رژیم هایی همچون سعودی است که دل در گروی صهیونیست ها و آمریکایی شان بسته اند.

 

روز قدس در کلام رهبر انقلاب اسلامی
در ادامه به «چرایی»« اهمیت» و «نتایج» حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس در کلام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سالیان گذشته می پردازیم.

 

اهمیت دو چندان راهپیمایی امسال
بی تردید امسال، راهپیمایی روز قدس اهمیتی دو چندان دارد؛ از یک سو، نظام صهیونیست ها یعنی تروریست های تکفیری در عراق و سوریه رو به هزیمت هستند و از سویی دیگر تشت رسوایی حکام مرتجع منطقه که همانا مزدوران بی جیره و مواجب استکبار وصهیونیسم جهانی اند، از بام افتاده است و افکار عمومی ملل مسلمان کاملا بی پرده است که کدام دولت ها در مسیر رفع مشکلات امت اسلام و تعالی مسلمانان قدم بر می دارند و کدام دولت ها نیز همپاله با صهیونیست ها و حامیان غربی این رژیم کودک کش هستند.

 

یک دنیا پیام برای ظالمان
فقط روز قدس امسال نیز همچون سالهای گذشته مردم ایران اسلامی به میعادگاه های راهپیمایی این روز با شکوه می آیند و آزادی قدس از چنگال صهیونیسم جهانی را فریاد می زنند . حلاوت اقدام جانانه و اقتدار آمیز دلیرمردان سپاه پاسداران در حمله موشکی به مقر فرماندهان تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه، روز قدس امسال را با شکوه تر خواهد کرد؛ غرش ذوالفقار شیرمردان سپاه اسلام در ظاهر حمله موشکی به تروریست های خون آشام مستقر در سوریه بود، باطنش اما یک دنیا پیام برای ظالمان وقداره کشان وکودک کشان داشت.

 

روز قدس نماد صف بندی حق در مقابل باطل
چقدر سعی کرده اند در طول این سالها که روز قدس را که نماد صف بندی حق در مقابل باطل است، تضعیف کنند. روز قدس نشان دهنده ی صف ندی حق و باطل، صف بندی عدل در مقابل ظلم است. روز قدس فقط روز فلسطین نیست؛ روز امت اسلامی است. روز فریاد رسای مسلمانان علیه سرطان کشنده ی صهیونیزم است که به وسیله ی دست متجاوز اشغالگران، مداخله کنندگان، قدرت های استکباری به جان امت اسلامی افتاده است. روز قدس چیز کوچکی نیست. روز قدس یک روز جهانی است،یک پیام جهانی هم دارد. نشان دهنده ی این است که امت اسلامی اولا زیربار طلم نمی رود، ولو این ظلم از پشتیبانی بزرگترین و قدرتمندترین دولتهای عالم برخوردار باشد. چقدر سعی کردند روز قدس را تضعیف کنند و امسال بیش از همیشه تلاش کردند؛اما روز قدس در ایران اسلامی، در تهران با عظمت بههمه ی دنیا نشان داد که عقربه ی انقلاب و ملت ایران به کدام سمت و کدام جهت است؛ نشان داد که اراده ی ملت ایران چیست؛نشان داد که ترفندها و حقه ها وپول خرج کردن ها و خیانت های سیاسی آنها بر روحیه ی ملت ایران اثری ندارد( 29 شهریور 1388).

دست خدا مردم را در گرمای روز قدس با دهان روزه به خیابان می آورد
بنده به این حرکت عمومی اعتقاد دارم؛ معتقدم دست خدا است که دارد کار می کند.بیت و دوم بهمن را نگاه کنید، در آن سرما، در آن مشکلات، روز قدس را نگاه کنید، در آن گرما با آن دهان روزه؛ چه کسی مردم را می آورددر این خیابانها؟ چه گیرشان می آید از آمدن در خیابان ها؟ این دست خدا است؛ خدا را می بینیم،اعتماد می کنیم به این حرکت مردمی، به این احساس مردمی،به این صدق و بصیرت مردمی اعتماد می کنیم(20 فروردین 1394)


مشخصات

  • فرمت فایل: DOC
  • تاریخ انتشار: 1398/03/09
  • رمز: www.deltadl.com
  • 536

دانلودهای مرتبط

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...