• محمد حجازی : جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست.
  • اسکار وایله : هنر، کلید فهم زندگی است.
  • والترنیس : تغییر دهندگان اثر گذار در جهان کسانی هستند که بر خلاف جریان شنا می‌کنند.
  • خلیل جبران : اگر زیبایی را آواز سر دهی، حتی در تنهایی بیابان، گوش شنوا خواهی یافت.

تقویت سیستم ایمنی بدن

توصیه های برای تقویت سیستم ایمنی بدن

استرس خود را کاهش دهید
برخی از استرسها ممکن است خوب باشند و به بدن شما کمک کنند تا برای چالشها آماده شود. اما استرس طولانی مدت میتواند برای سلامت شما مضر باشد. مطالعات نشان میدهد استرس حتی میتواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند. چگونه استرس خود را کاهش دهیم؟ از کارها و موقعیتهایی که شما را نگران یا مضطرب میکنند دوری کنید، به اندازه کافی استراحت کنید و کارهای لذتبخش انجام دهید.

(بیشتر…)

چای مفید برای تقویت سلامت کبد

چای گل بامیه | چای مفید برای تقویت سلامت کبد

چای گل بامیه یک چای گیاهی است که با دم کشیدن گیاه گل بامیه در آب جوش درست می‌شود. چای گل بامیه مشابه چای کرن بری طعمی ترش دارد که می‌توانید آن را هم بصورت گرم و هم به صورت سرد بنوشید.

1. غنی از آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان‌ها مولکول‌هایی هستند که با ترکیباتی به نام رادیکال‌های آزاد می‌جنگند و مانع آسیب آنها به سلول‌ها می‌شوند. چای گل بامیه سرشار از آنتی اکسیدان‌های قوی است و به همین علت می‌تواند به پیشگیری از آسیب و بیماری‌های ناشی از ایجاد رادیکال‌های آزاد کمک کند. در مطالعه‌ای روی موش‌ها، عصاره‌ی گل بامیه موجب افزایش آنزیم‌های آنتی اکسیدانی و کاهش تاثیرات مضر رادیکال‌های آزاد تا حدود 92 درصد شده بود. مطالعه‌ای دیگر نیز یافته‌های مشابهی ارائه داد و معلوم شد بخش‌هایی از گیاه گل بامیه مانند برگ‌ها، دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی هستند.

(بیشتر…)

آلرژی چیست ؟ | راههای درمان آلرژی

  • 28 بهمن 1396
بدون دیدگاه
راههای درمان آلرژی

آلرژی چیست ؟  | راههای درمان آلرژی

آلرژی نوعی حساسیت بیش از اندازه سیستم ایمنی بدن است که از تماس با مواد آلرژن (حساسیت زا) به وجود میآید. در برابر مواد آلرژن (حساسیت زا) سیستم ایمنی بدن بعضی افراد عکس العمل شدیدی نشان میدهد و حساسیت بروز میکند؛ ولی ممکن است در شرایط مساوی این مواد آلرژن در افراد دیگر هیچ واکنشی به دنبال نداشته باشند.

از متداولترین آلرژیها میتوان به میکروبها (باکتری و ویروس)، داروها (به ویژه برخی آنتی بیوتیکها)، مواد شیمیایی (شویندهها)، مواد غذایی (مثل تخم مرغ، ماهی، شکلات، توت فرنگی، شیر و ...)، گرد و غبار، دود ماشین و سیگار یا حتی عوامل فیزیکی مانند سرما، گرما و نور اشاره کرد. افرادی که مستعد ابتلا به آلرژی هستند چنانچه در معرض مواد آلرژن قرار بگیرند سیستم دفاعی بدن آنها نسبت به این جسم خارجی حساس شده و واکنشی شدید نشان میدهد.

در این حال مواد شیمیایی خاصی همچون هیستامین در بدن آزاد شده و علایم آلرژی در فرد بروز میکند. این علایم شامل تنگی نفس، خارش و سوزش چشم و گلو، اسهال، استفراغ و دل درد (آلرژی غذایی)، آب ریزش بینی و عطسه، جوش یا کهیر است.

(بیشتر…)

http://www.deltadl.com/?p=5265&preview=true

چهارشنبه سوری میراثی ماندگار از گذشته های دور

آیین های کهن مردم آذربایجان غربی

چهارشنبه سوری میراثی ماندگار از گذشته های دور | آیین های کهن مردم آذربایجان غربی با پایان فصل زمستان، در آخرین روزهای سال و آمادگی برای ورود به سال جدید، مردم هر منطقه و استانی با رسم و رسوم خود به پیشواز نوروز می‌روند که مردم آذربایجان غربی هم مانند سایر مناطق آیینی خاص برای پایان سال و پیشواز از سال نو دارند. یکی از این میراث‌های ماندگار این خطه آیین‌های مربوط به چهارشنبه‌های آخر ماه سال است.

(بیشتر…)

خواص مفید دمنوش آویشن را بشناسیم

دمنوش های گیاهی، سال های زیادی است که در خانه تقریبا همه ما ایرانی ها وجود دارند و از خواص زیاد آنها استفاده می کنیم. حالا این برچسب دمنوش چیزی است که در سال های اخیر به آن زده شده و شکلی مدرن به آن داده است. همان جوشانده های مادربزرگ ها که هر کدام برای یک درد یا مرضی خوب هستند، امروز در بسته بندی ها و فرم های کیسه ای یا باز در فروشگاه ها عرضه می شوند.صرف‌نظر از شکل و نامشان، باید گفت دمنوش ها لذت بی‌مانندی دارند که روح آدم را تازه می کنند. پس برای آشنایی با روش تهیه انواع مختلف آنها، با ما همراه باشید.

برخی از مردم فکر و خیال و دغدغه زیادی دارند و این فکر‌ها اجازه خواب آرام را به آن‌ها نمی‌دهد به همین دلیل دمنوش‌های آویشن، گل سرخ، و عناب برای چنین افرادی که دچار افسردگی و بی خوابی می‌شوند نیز توصیه می‌شود.

اگر طعم آویشن را دوست داشته باشید، خوردن دمنوش این گیاه می‌تواند لذت بخش باشد. روش تهیه کردن آن هم بسیار ساده و سریع است.اگر به برگ آویشن دسترسی ندارید، می‌توانید از پودر آویشن استفاده کنید هم چنین از نظر طب سنتی این گیاه دارای طبیعت گرم است.

(بیشتر…)

درمان های خانگی برای آرام کردن سردرد

درمان های خانگی برای آرام کردن سردرد

سردرد یکی از دردهاییست که تقریبا همه با آن چندین بار دست و پنجه نرم کرده ایم. این درد برای برخی ملایم و برای برخی دیگر عذاب آور است. حتما شما هم برای برطرف کردن سردرد، سراغ مسکن می روید. بد نیست بدانید که درمانهای خانگی و غیرشیمیایی هم می تواند به درمان این ناراحتی کمک کند.

(بیشتر…)

آسیب ورزشی رایج و روشهای پیشگیری از آنها

آسیب ورزشی رایج و روشهای پیشگیری از آنها

عدم استراحت کافی، تمرین‌های بیش از حد و زودهنگام، حرکات تکراری، و ساییدگی و پارگی‌های ساده می‌توانند باعث ایجاد درد و آسیب شوند و برنامه های تمرینی شما را خاتمه دهند.

مطالعه‌ای در مورد ورزشکاران دانشگاهی که در ژورنال اتلتیک ترینینگ(Journal of Athletic Training) به چاپ رسید، نشان داد که آسیب‌های ناشی از تمرینات مفرط (حرکات تکراری ورزش ها و روتین‌های تمرینی، مانند دویدن‌ در مسافت‌های طولانی، شنا و قایقرانی)، حدود ۳۰ درصد تمام آسیب‌ها را تشکیل می‌دهند. التهاب، استرس عمومی، و تاندونیت رایجترین آسیب‌های گزارش شده بودند. ورزشهای سرعتی، غالباً به آسیب‌های حاد منجر می‌شوند. در اینجا به ۵ آسیب ورزشی رایج، و نکته‌هایی در رابطه با اجتناب از این آسیب‌ها اشاره خواهیم کرد.

(بیشتر…)

آرامش اعصاب با دمنوش گل سرخ

  • 26 بهمن 1396
بدون دیدگاه
دمنوش گل سرخ

گل سرخ دمنوش برای آرامش اعصاب 

گل سرخ درختچه‌ای کوچک است که ساقه‌های جوان این گیاه دارای خار‌های ریز و فراوان و ساقه‌های پیرتر آن خار ندارد.

برگ‌های این گیاه غالبا دارای پنج برگچه دندانه دار و سبز تیره است و گل هایش درشت و متمایل به رنگ سرخ ارغوانی است که لازمن به ذکر است این گل در اواخر فصب بهار تا اواسط تابستان باز می‌شوند.

قوی ترین دمنوش ها برای آرامش اعصاب با نوشیدن این دمنوش ها نمره20 به اعصابتان بدهید.

(بیشتر…)

بیماریهای روده کوچک و بزرگ

شناخت مشکلات بیماری روده کوچک و بزرگ

در بدن دو نوع روده وجود دارد. روده کوچک که دراز بوده و به شکل لوله‌ای مارپیچ به معده متصل است. بیشتر کارهای مربوط به گوارش در این روده انجام می‌شود. روده بزرگ که به آن کولون نیز گفته می‌شود و محلی است که مراحل نهایی گوارش در آنجا انجام می‌شود. این روده به شکل یک لوله پهن بوده که مواد زائد را از بدن خارج می‌کند.

روده کوچک
روده کوچک به اندازه انگشت میانی است. روده بزرگ درازترین قسمت سیستم گوارش با ۶٫۷ متر طول است.

بیماریهای روده کوچک و بزرگ

غذا به شکل لجن نیمه جامد از معده وارد روده کوچک می‌شود، در این مسیر با صفرا از کبد و آنزیم‌های پانکراس، آب و مخلوط مخاطی ترکیب می‌شود که به آن حرکت دودی یا حرکت حلقوی گفته می‌شود. مخلوط کاملاً مایع بوده به مرور وارد روده بزرگ می‌شود. سه قسمت روده کوچک شامل اثنی عشر، ژژونوم و پوشش داخلی روده کوچک، غذا را تجزیه و مواد غذایی آن را در دو مرحله جذب می‌کند. بیش از ۹۵ درصد از کربوهیدرات و پروتئین مصرف شده جذب می‌شود.

(بیشتر…)

سم زدایی بدن

سم زدایی بدن چیست؟

 

سم زدایی، که سالهای سال در کشورها و فرهنگ های مختلف دنیا، از جمله سیستم پزشکی چینی و آیوروِدا مورد استفاده قرار می‌گیرد، استراحت دادن به بدن، پاکسازی و تغذیه آن از درون است. از طریق دفع و از بین بردن سموم، و سپس، خوردن غذاهای سالم، سم‌ زدایی به شما کمک می‌کند تا از بدن خود در برابر بیماری‌ها محافظت کرده و توانایی بدن برای حفظ سلامتی را بالا می برد.

(بیشتر…)

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:
  • 01 اسفند شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها [ ٣ جمادي الثانيه ]
  • 02 اسفند روز جهانی زبان مادری [ 21 February ]

نظرسنجی

عملکرد سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...تبلیغات