• گوته: استعداد در فضای آرام رشد میکند و شخصیت در جریان کامل زندگی.
  • شکسپیر: اگر قرار است برای چیزی زندگی خود را خرج کنیم ، بهتر آن است که آنرا خرج لطافت یک لبخند و یا نوازشی عاشقانه کنیم.
  • ارد بزرگ: ره آورد گفتگو با نادان دو چیز است : نخست از دست دادن بخشی از عمر و دیگری گرفتار شدن ، به افکار پوچ و بی ارزش.
  • روسو : بهترین وسیله برای جلب محبت دیگران ، نیکی در باره آنها ست.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

7 روش شگفت انگیز برای دخترانی که دنبال همسریابی هستند

همسریابی قواعدی دارد که اطلاع از آن می‌تواند به پسران و دختران در یافتن همسر مناسب کمک کند. دخترانی هستند که در گوشه خانه به انتظار خواستگاری مناسب می‌نشیند و یا پسرانی که بعد شنیدن یک دو جواب رد در خواستگاری ناامید شده و از ازدواج منصرف می‌شوند. وچه بسا این هر دو تا آخر عمر تنها روزگار بگذرانند. در این نوشتار برخی از اصول و قواعدی که به شوهریابی دخترانی که قصد ازدواج دارند کمک می‌کند را مورد توجه قرار داده‌ایم.

فنون شوهریابی

اصول همسریابی باید با موازین شرعی و شرایط فرهنگی جامعه منطبق باشد. برخی از این اصول را به شرح زیر گروه بندی می‌کنیم:

1- به تشریفات پیش از ازدواج پایبند باشید

چون پسر، دختری را که با تلاش و کوشش به دست آورده بیشتر برای او ارزش قائل است، از این رو از دختری که آسان با او همراه شده است خوشش نمی‌آید. این موضوع پس از ازدواج نیز ممکن است در روابط آنان تاثیر بگذارد و شوهر ارزش لازم را برای همسرش قائل نباشد. دختران باید متانت خود را حفظ کنند و تا تمایلی به آنان نشان داده شود فوری و بدون هیچ تشریفاتی خود را به دست پسران نسپارند. تمام تشریفات از خواستگاری، مراسم عقد و عروسی در حد متعارف باید انجام شود.

 

2- صمیمی و خوش اخلاق باشید

بیان و اخلاق خوب، گرم و صمیمی بودن از ویژگی‌هایی است که مردان را جذب می‌کند. بنابراین دخترانی مورد توجه قرار می‌گیرند که در رفتار و کردار آنان بدون تخطی از موازین شرعی این خصوصیات دیده می‌شود. اخلاق خوب گرم و صمیمی و استفاده از پوشش و ظاهر مناسب خصوصیاتی که مردان را جذب می‌کند. ارائه این خصوصیات در مجالس زنانه یا خانوادگی و محل کار می‌توانند زمینه‌ای برای جذب خواستگارانی باشد که از زنان و مردان محشور با دختران به تحقیق و بررسی می‌پردازند.

 

3- برای همسریابی سنجیده رفتار کنید

معمولا پسرانی که درصدد انتخاب همسر می‌باشند از کسانی که با دختر مورد نظر در تماسند تحقیق می‌کنند. بنابراین با توجه به فرهنگ موجود دختران نباید با خدشه‌دار کردن حیثیت خود و تماس مستقیم با پسران، خود را برای جلب خواستگاری عرضه نمایند. رفتارهای مناسب در مجالس و محافل زنانه و مردانه معرفی شخصیت آنان است و در صورتی که اینگونه رفتارها سنجیده شده باشد، پسران به طرف آنان جلب می‌شوند.

4- از آرایش‌ها و لباس‌های نامتعارف خودداری کنید

دختران قبل از ازدواج و در طول دوران نامزدی به هیچ وجه نباید آرایش‌های غیرمتعارف کنند این عمل تنها به زیبایی و طراوت شما لطمه می‌زند و آنان را در نظر پسران بی‌مقدار می‌نماید. همچنین رفتارهایی مانند پوشیدن لباس‌های تنگ و نامناسب تنها ممکن است توجه پسران بی‌بندوبار را برای یک تفریح موقت جلب کند. استفاده از لباس‌های ساده و متعارف بدون هیچ پیرایه بهترین وسیله برای یافتن مرد مناسب است. احتمال دارد پسران بی بندوبار موقتا از دختران بی‌بندوبار استقبال کنند ولی باید در نظر داشت که اینگونه پسران از ازدواج هدف مقدسی ندارند و به دنبال هوسرانی‌های دیگر خواهند رفت و در نهایت دختر به بدبختی گرفتار خواهد شد.

 

5- وقار و متانت خود را حفظ کنید

دختران باید در مجالس مختلط زن و مرد و در کلاس‌های مختلط دانشگاهی وقار و متانت را رعایت کرده که این خود وسیله موثری برای جلب مردان مناسب می‌باشد. ارائه علم و هنر در مهمانی‌ها و مجالس سالم در حد متعارف و در زمان مناسب یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند قدر و ارزش دختران را در برابر افراد شرکت کننده افزایش دهد.

 

6- پرتوقع و از خودراضی نباشید

پسران از زنان پرتوقع، ازخودراضی، دارای روحیه خشک و کم عاطفه خوششان نمی‌آید. بنابراین جلب توجه پسران مستلزم کاهش توقعات و داشتن روحیه و اخلاق خوش می‌باشد. دختران اخمو و عبوس کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

 

7- داوطلب خدمات اجتماعی شوید

یکی دیگر از موارد جهت شوهریابی و آشنایی با افراد بیشتر داوطلب شدن در انجام خدمات اجتماعی است. شرکت در مجالس مذهبی، عضویت در انجمن‌ها، قبول مسئولیت افتخاری و غیرافتخاری در فرهنگسراها، صندوق‌های قرض‌الحسنه و مشابه آن، علاوه بر اجر اخروی در همسریابی نیز نقش مهمی برعهده دارد.

 

بیشتر بدانید: نکات کلیدی مهم در مورد اهمیت شرکت در مشاوره قبل از ازدواج

 

منبع: کتاب آموزش و مشاوره قبل از ازدواج

  • 268

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...