• پيامبر اكرم(ص): آنكه در فرو بردن خشم از ديگران بيشتر است ، از همه كس دور انديشتر است .
  • پيامبر اكرم(ص): خدا را بخوانيد و به اجابت دعاي خود يقين داشته باشيد و بدانيد كه خداوند دعارا از قلب غافل بي خبر نمي پذيرد .
  • پيامبر اكرم(ص): وقتي خداوند بندهاي را دوست دارد ، دنيا را از او منع ميكند چنانكه شما مريض خويش را از نوشيدن آب منع ميكنيد .
  • پيامبر اكرم(ص):بر امت خويش بيش از هر چيز از هوس و آرزوي دراز بيم دارم .

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

رمز موفقیت درکسب وکار

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 11:00 ق.ظ

5 رمز موفقیت در کسب و کار

عطش موفقیت برای خیلی از ما تا سر حد جنون پیش می رود و حتی فکر شکست در این مسیر نیز غیر قابل تحمل است.

از آنجایی که این طرز تفکر می تواند تمام هوش و حواس شما را به پیروز شدن معطوف کند، عدم توانایی در هضم شکست های احتمالی و عدم آشنایی با راه های موفقیت،بزرگ ترین مانع برای درس گرفتن، موفقیت در کار، موفقیت در زندگی و ادامه ی راهی خواهد شد که در آن قدم گذاشته اید و عدم شناسایی رمز موفقیت می تواند زندگی هر کسی را برای همیشه تغییر دهد. 

بسیاری از افراد با علم به اینکه شکست های احتمالی و ناامیدی جزئی از مسیر و همچنین موفقیت در کار هستند قدم در این راه می گذارند، با این حال در مواجهه ی حقیقی با این شکست ها خود را می بازند و نمی دانند قدم بعدی شان چه باید باشد و در حقیقت با رمز موفقیت آشنایی ندارند.

اما شکست، با تمام درد و رنجی که برای انسان دارد، می تواند ناباورانه سبب ساز حرکت به سمت جلو و رسیدن به موفقیت های بزرگ تر باشد.

تمایلی که به بازیابی سریع از آثار و تبعات شکست های بزرگ و مهم در درون افراد وجود دارد طبیعی و قابل درک است.

اما برای موفقیت در زندگی و همچنین موفقیت در کسب و کار، لازم است با اتفاقاتی که در پی یک شکست مهم در زندگی انسان رخ می دهند با صبر و فراست برخورد کرد. صبر و تفکر منطقی، دو عنصری هستند که برای پشت سر گذاشتن موانع و آثار مخرب شکست، به شدت مورد نیاز خواهند بود.

در ادامه توصیه هایی را از نظر خواهید گذراند که رمز موفقیت را به شما معرفی می کند و به شما کمک می کنند هنگام مواجهه با شکست، خود را نبازید و برای شروعی دوباره و رسیدن به موفقیت در زندگی و موفقیت در کار آماده شوید.

 

بیشتربخوانید: اخلاق اصناف و آداب کسب | به بهانه روز اصناف

 

اولین رمز موفقیت: برای غصه خوردن به خودتان زمان بدهید. 

بسیاری از کسانی که با شکست مواجه می شوند بلافاصله تلاش مجدد را شروع می کنند و به دنبال راه های موفقیت جایگزین برای ادامه ی راه از همان نقطه ی شکست، و حتی معجزه ای می گردند که بتواند اوضاع را به شرایط مطلوب بازگرداند تا بتوانند به موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کارشان برسند.

این مرحله، مرحله ی انکار است و باعث می شود نتوانید درک درستی از موقعیت حقیقی خود داشته باشید.

در عوض برای هضم اتفاقی که افتاده و موقعیت فعلی به خودتان زمان بدهید؛ این کار برای آغاز فرایند بازیابی شما لازم است.

 

دومین رمز موفقیت: باید شکست خود را بپذیرید.

پذیرفتن ناامیدی و اتفاقاتی که علی رغم میل شما در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی و موفقیت در کار رخ داده، در درازمدت بسیار مفید خواهد بود.

لازم است در کنار این پذیرش به خودتان یادآور شوید اگر این بار و به این شکل به نتیجه نرسیده اید، به معنای آن نیست که تمام آنچه انجام داده اید بی نتیجه مانده است.

آنچه که روی داده را بپذیرید، خود را در مسیر تلاش مجدد قرار دهید، و این تجربه را پشت سر بگذارید.

 

سومین رمز موفقیت: برای خود برنامه ریزی کنید.

برنامه ی استراتژیک شما در پی شکست می تواند دو حالت داشته باشد: یک اینکه چیزی شبیه همان برنامه ی قبلی باشد، و دو اینکه برنامه ای بریزید که به طور ویژه علت شکست برنامه ی قبلی تان را برای رسیدن به موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کارتان برطرف کرده باشد.

برنامه ریزی قبلی شما آنطور که می خواستید پیش نرفت، و این یعنی باید همه چیز را با جزئیات بیشتر بازنگری کنید.

با کمی تحقیق و صداقت (به ویژه با خودتان) به راحتی می توانید نقطه ای که همه چیز از آنجا به بیراهه رفته را شناسایی کنید و راه های موفقیت را بازنگری کنید.

می توانید در این مرحله طرح کوتاه مدتی را دنبال کنید تا اوضاع کمی به حالت عادی برگردد و در عین حال، تصویر بزرگ تری در ذهن خود مجسم کنید که در نهایت شما را به هدف نهایی تان یعنی موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کار برساند.

 

چهارمین رمز موفقیت: راهنمایی گرفتن اهمیت زیادی دارد.

راهنمایی گرفتن از یک راهنمای دارای صلاحیت، به ویژه در زندگی حرفه ای های خودساخته، نقش پر رنگی دارد.

اگر کسی را ندارید که راهنمایی تان کند، حتماً به فکر پیدا کردنش باشید. یک راهنمای کارآزموده و با تجربه، اکثر اشتباهاتی که ممکن است در این برهه از زندگی خود مرتکب شده باشید را پشت سر گذاشته است.

راهنمای خود را در جریان امور قرار دهید تا او نیز بتواند راهنمایی درستی در رسیدن به موفقیت در زندگی و موفقیت در کار  به شما ارائه کند.

 

پنجمین رمز موفقیت: از خود پشتکار نشان دهید.

اینکه فرصتی خارق العاده برای تحقق خواسته ها و آرزوهایتان پیدا کنید، اما اوضاع آنطور که می خواهید پیش نرود، معنایش این نیست که دنیا به آخر رسیده است.

از درهایی که به رویتان باز می شود بهره بگیرید و آنها را نقطه ی آغاز یادگیری خود قرار دهید. با این کار می توانید نقاط ضعف و ایرادات نقشه ی قبلی تان را شناسایی و برطرف کنید.

پشتکار همیشه به نفع شما عمل می کند؛ با پشتکار، تلاش کافی، ذهنی باز، اعتماد به نفس و نگرشی مثبت می توان هر پاسخ منفی را به مثبت تبدیل کرد و به موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کار دست یافت.

 

  • 289

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات