• گوته: استعداد در فضای آرام رشد میکند و شخصیت در جریان کامل زندگی.
  • شکسپیر: اگر قرار است برای چیزی زندگی خود را خرج کنیم ، بهتر آن است که آنرا خرج لطافت یک لبخند و یا نوازشی عاشقانه کنیم.
  • ارد بزرگ: ره آورد گفتگو با نادان دو چیز است : نخست از دست دادن بخشی از عمر و دیگری گرفتار شدن ، به افکار پوچ و بی ارزش.
  • روسو : بهترین وسیله برای جلب محبت دیگران ، نیکی در باره آنها ست.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

تقویت سیگنال وای فای،

4 راه حل شگفت انگیز برای افزایش و تقویت سیگنال وای فای 

زندگی امروز مردم به شبکه اینترنت وابسته است. بیشتر مردم از سیگنال ضعیف وای فای در خانه یا شرکت رضایت ندارند. چرا سطح پوشش برخی از وای فای‌ها ضعیف است؟ برای حل مشکل ضعف در سیگنال وای فای به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟ در ادامه با روش‌های ساده و کاربردی تقویت سیگنال وای فای بهتر آشنا می‌شوید.

1- راه حل اول: موقعیت فیزیکی وای فای

بسیاری از مردم از این حقیقت غافل می‌شوند که سیگنال وای فای در مکان‌های مختلف قدرت متفاوتی دارد. فاصله همیشه مهم‌ترین نکته است: هر چه از مودم دورتر باشید، اتصال به اینترنت نیز ضعیف‌تر خواهد بود. برای افزایش سیگنال وای فای به موارد زیر توجه کنید:

 

۱. مودم یا نقطه دسترسی را در مرکز ارتباط قرار دهید

این اطمینان را حاصل کنید که مودم وای فای در مرکز دستگاه‌هایی قرار می‌گیرد که شما قصد استفاده از آن‌ها را دارید. فاصله با قدرت سیگنال رابطه عکس دارد؛ بنابراین هر چه فاصله کمتر شود قدرت سیگنال بیشتر خواهد شد. مودم را گوشه‌های خانه یعنی در اتاق‌های مجاور قرار ندهید. بهترین نقطه برای قرار دادن وای فای هال و پذیرایی است.

 

۲. مودم را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنید

اگر بتوانید مودم خود را در یک ارتفاع بالا نصب کنید، قدرت سیگنال وای فای به یک اندازه در تمام اتاق‌ها پخش خواهد شد.

 

۳. حین نصب مودم به زاویه ایجاد شده با دیوار توجه کنید

همیشه بین مودم و دستگاه هدف استفاده خود یک خط مستقیم فرضی را تصور کنید. ضخامت یک دیوار تقریبا نیم متر است، اما در یک زاویه ۴۵ درجه این ضخامت برای سیگنال‌های وای فای به ۱ متر می‌رسد. چند درجه تغییر در زاویه نصب تاثیر زیادی بر قدرت وای فای دارد؛ بنابراین اگر از رایانه استفاده می‌کنید آن را در مکانی قرار دهید که سیگنال با تصور یک خط مستقیم فرضی به آن برخورد کند. در تصویر زیر شاهد تفاوت در زاویه آنتن و سیگنال وای فای هستید:

 

۴. مودم‌های وای فای را در کابینت آشپزخانه نگذارید

از گذاشتن مودم‌ها در کابینت‌ها یا انباری‌ها خودداری کنید. این مکان‌ها مانند یک لایه اضافی و مقاوم را در برابر سیگنال وای فای بازی هستند. سیگنال‌ها در فضا‌های بسته دستخوش تغییراتی می‌شوند که بر عملکرد آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد.

 

نکته مهم: در خانه‌های دو طبقه اگر کل ساختمان از یک وای فای استفاده می‌کنید، مودم را نزدیک سقف طبقه اول، یا کف طبقه دوم قرار دهید. در خانه‌های سه طبقه مودم را در مرکز طبقه دوم بگذارید.

 

2- راه حل دوم: آنتن‌های مودم وای فای

به آنتن‌های تلویزیون فکر کنید، هر چه یک آنتن بزرگتر باشد، قدرت سیگنال آن نیز بیشتر است و تصاویر بهتری دریافت می‌شود. آنتن‌های یک مودم وای فای نیز از این قانون پیروی می‌کنند. نکته جالب این است که بیشتر مردم با دیدن ضعف در سیگنال وای فای سریعا مودم را عوض می‌کنند. باید بدانید که مودم‌های بهتر نه تنها آنتن‌های بهتری دارند بلکه تعداد آنتن‌های آن‌ها نیز بیشتر از یک عدد است؛ بنابراین اگر قصد صرف هزینه‌های بیشتر برای مودم را ندارید، راه حل بهتر این است که آنتن‌های بیشتری به مودم اضافه کنید.

 

افزایش قدرت سیگنال وای فای با جهت دادن آنتن‌ها

بیشتر آنتن‌ها با پیچ به مودم وصل شده اند و باز و بسته کردن آن‌ها راحت است. از طرف دیگر اگر جهت آنتن‌ها قابل تغییر است، آن‌ها را به طرف دستگاه‌های خود جهت دهید. آنتن یک وای فای همیشه نباید به سمت بالا جهت داشته باشد. حال اگر مودم شما چند آنتن دارد، همه آن‌ها باید در یک جهت قرار بگیرند. بهتر است بدانید که با جهت دهی‌های مختلف به آنتن‌ها تنها باعث تضعیف سیگنال وای فای می‌شود.

 

آنتن‌های USB

با اتصال گیرنده‌های USB به لبتاپ یا رایانه می‌توانید سیگنال بهتری از سمت وای فای دریافت کنید. این اطمینان را حاصل کنید که آنتن USB خریداری شده دارای کابل باشد تا در صورت حرکت دادن رایانه با مشکل مواجه نشوید.

 

3- راه حل سوم:  به روز رسانی سفت افزار (Firmware) برای بالا بردن قدرت سیگنال

سفت افزار مودم مانند مغز دستگاه عمل می‌کند؛ یک نرم افزار زیر لایه که به بقیه دستگاه اجازه عملکرد مفید می‌دهد. همانند همه تکنولوژی‌های به روز دنیا، سازندگان مودم‌های وای فای نیز همیشه در حال تلاش برای ارتقا کیفیت و سرعت مودم‌های خود هستند. از این رو هر چند وقت یکبار آپدیت جدید سفت افزار خود را به بازار عرضه می‌کنند. این به روز رسانی شامل افزایش سرعت و قدرت سیگنال وای فای نیز می‌شود. بیشتر مودم‌های مدرن این اجازه را به شما می‌دهد که سفت افزار را از طریق پورتال شرکت آپدیت کنید.

 

4- راه حل چهارم: تغییر کانال برای تقویت سیگنال وای فای

تراکم و ازدحام سیگنال‌های وای فای یک مشکل جدی است. اگر در یک محیط پرجمعیت مانند بلوک‌های آپارتمانی زندگی می‌کنید، با تراکم سیگنال مواجه خواهید شد. مردم بسیاری از مودم‌های وای فای استفاده می‌کنند، در نتیجه موج‌های هوایی ضخیم شده و سیگنال‌ها ضعیف‌تر می‌شوند. مودم‌های وای فای می‌توانند در فرکانس‌های متعددی کار کنند. معمول‌ترین فرکانس در انواع وای فای ۲.۴ گیگا هرتز است. در این فرکانس ۱۳ کانال وجود دارد، و هر کانال ۲۰ مگا هرتز از دو کانال بالا و پایین خود فاصله دارد؛ بنابراین با وجود این فاصله هر یک از ۱۳ کانال حداقل بر روی دو کانال می‌افتد.

روی هم افتادن کانال‌های باعث تداخل سیگنالی می‌شود. این تداخل باعث انتقال دوباره و دوباره دیتا می‌شود، و این امر به کاهش سرعت اتصال به اینترنت و ضعف سیگنال وای فای منجر می‌شود. برای پیشگیری از روی هم افتادن کانال‌ها فقط باید یکی از سه کانال ۱، ۶، یا ۱۱ را انتخاب کنید. بیشتر مردم به تغییر پیش فرض‌های تنظیم شده بر روی مودم فکر نمی‌کنند.

برای انتخاب بهترین کانال باید بفهمید که همسایه‌های شما در حال استفاده از چه کانالی هستند. برای این کار Command Prompt را در رایانه خود جستجو کرده و باز کنید. سپس عبارت netsh wlan show all را تایپ کرده و اینتر را بزنید. در تصویر می‌توانید سیگنال‌های دو وای فای متفاوت را مشاهده کنید، یکی بر کانال ۶ و دیگری بر کانال ۱ قرار گرفته است. این دو کانال هیچ گاه با هم تداخل پیدا نمی‌کنند.

 

بیشتر بدانید: چطور بفهمیم چه کسی به وای فای ما وصل شده است ؟

بیشتر بدانید: نکات کلیدی مهم در مورد مخفی کردن وای فای

 

منبع: makeuseof

  • 286

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...