• جان ماکسول : به گمان من انسان برای موفقیت در زندگانی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود: مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری.
  • هرمن کین : موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.
  • لرد بایرون : همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم.
  • آنتونی رابینز : راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

مواد غذایی مفید برای تقویت حافظه

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:46 ق.ظ

10 مواد غذایی مفید برای تقویت حافظه

برای افزایش هوش و قدرت ذهن باید اصول تغذیه سالم رعایت شود و همه گروه‌های غذایی دریافت شود. البته برخی غذا‌ها هستند که در این زمینه اثر بیشتری دارند، برخی از این غذا‌ها عبارت هستند از:

۱- اسفناج:
اسفناج به دلیل بافت‌های گیاهی که دارد از بسیاری از بیماری‌ها در خانم‌های پیشگیری می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد خانم‌هایی که از اسفناج و سبزی‌های سبز دیگری استفاده می‌کنند، پیر شدن سلول هایشان را به تاخیر می‌اندازند. اسفناج به دلیل آنزیم‌هایی که در برگ‌های آن وجود دارد، سیناپس بین سلول‌ها را تسهیل می‌بخشد و هوش را تقویت می‌کند. اسفناج دارای ماده‌ی دارویی به نام فولیک اسید است که در جهت تقویت حافظه موثر می‌باشد و هم چنین برای افرادی که دارای عارضه‌ی قلبی هستند نیز بسیار مفید می‌باشد. اسفناج حاوی مواد آنتی اکسیدان نیز می‌باشد.

 

۲- قهوه:
قهوه دارای موادی مانند آنتی اکسیدانها، آمینو اسید، ویتامین و مینرال است. بخصوص اگر دانه‌های قهوه را دم کنید و بخورید در جهت تقویت حافظه بسیار مفید می‌باشد. قهوه به دلیل کافئینی که دارد در جهت تقویت حافظه مفید است. هم چنین بر ضد آلزایمر میباشد و با مصرف مداوم قهوه دچار آلزایمر نخواهید شد.

 

۳- غلات:
غلاتی مانند سویا، لوبیا، نخود فرنگی، عدس و سبزیجات دارای روغن بسیار مفیدی هستند که در جهت تقویت حافظه لازم می‌باشد.

 

۴- میوه و سبزیجات:
میوه و سبزیجات دارای آنتی اکسیدان‌های بسیار مفیدی هستند که بسیار برای تقویت حافظه مفیدند.

امگا ۳ و دی اچ‌ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می‌باشند. اگر فرزندتان در زمان رشد هر روز ماست مصرف کند، تاثیر بسیاری را بر روی رشد او می‌گذارد.

 

۵- تخم مرغ:
تخم مرغ ماده‌ی بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می‌باشد. بخصوص این که مادران باردار اگر تخم مرغ مصرف کنند در هوش فرزندشان بسیار موثر است.

 

۶- ماست:
آیا می‌دانید یک پیاله ماست دارای امگا ۳ و دی اچ‌ای می‌باشد. امگا ۳ و دی اچ‌ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می‌باشند. اگر فرزندتان در زمان رشد هر روز ماست مصرف کند، تاثیر بسیاری را بر روی رشد او می‌گذارد.

 

۷- انبه:
این میوه ماده‌ی دیگری است که در تقویت حافظه بسیار مفید می‌باشد. با این که چرب است و دارای بافت‌های چربی می‌باشد، اما باعث می‌شود که گردش خون تسریع یابد. هنگامی که گردش خون سریعتر شود باعث می‌شود خون بیشتری به مغز برسد و همچنین این میوه در حافظه نیز موثر است.

 

۸- سیب زمینی:
محققان استرالیایی به تازگی دریافته اند که موادی مانند کربوهیدرات‌هایی که به وفور در سیب زمینی یافت می‌شوند باعث تقویت حافظه می‌شوند.

 

۹- ماهی:
ماهی نیز یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث تقویت و رشد سریع‌تر سلول‌های مغز می‌شود. در نتیجه باعث تقویت حافظه می‌شود. ماهی برای عارضه‌ی قلبی نیز مفید است.

 

۱۰- شکلات:
شکلات نیز یکی دیگر از موادی است که باعث تقویت حافظه می‌شود، البته بهتر است شکلات‌هایی را مصرف کنید که یا تلخ هستند و یا شکلات‌هایی را که حاوی شیر باشند.

منبع:تبیان

  • 404

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات