•  09196591361
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

ویروس زامبی

نکات کلیدی مهم درمورد ویروس زامبی

لغت زامبی از یک کلمه‌ ی آفریقایی با تلفظ ن‌زامبی (nzambi)  گرفته شده است که معنای خدا را می رساند. اساساً مار بزرگ، زامبی بزرگ، پدر تمامی خدایان و یا سایر لائوها بود و به صورت یک مار پیتون ظاهر می‌ شد. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که تاریخ ۸ اکتبر روز جهانی زامبی می باشد.

به طورکلی در خصوص منشا و خاستگاه زامبی‌ ها دو نظریه وجود دارد

یکی اینکه شخص نادرستی می‌ میرد و در شکل یک زامبی ظاهر می‌ شود، و دیگری اینکه فرد با یک ویروس تماس داشته و یا در معرض تشعشعات قرار گرفته و به زامبی تبدیل می گردد.

اساساً مومیایی‌ ها به عنوان زامبی به حساب نمی آیند زیرا در شرایطی که زامبی‌ ها در حالت پوسیدگی و فساد دائمی قرار دارند ولی مومیایی‌ها را از روی قصد از نظر جسمی سالم نگاه می دارند. بر اساس تمامی افسانه‌ ها و روایت های مطرح شده در خصوص زامبی‌ ها، تنها روش از بین بردن یک زامبی این است که به مغز آن آسیب وارد کنیم و یا سرش را از تنش جدا کنیم.

به این دلیل که ویروس‌ ها موجودات زنده‌ و مستقلی نیستند و به منظور تولید مثل به یک موجود زنده لازم دارند، عبارت ویروس زامبی را می‌ توان نامی اشتباه و بدون پایه و اساس دانست زیرا عموما زامبی‌ ها مرده محسوب می شوند.

 

برخی از منتقدان اینگونه می گویند

که اساساً زامبی‌ ها طعم گوشت انسان را ترجیح می‌ دهند زیرا گوشت گرم یک انسان ممکن است با یک ویروس زامبی ارتباط برقرار نماید که به DNA تازه یا برخی از میکروارگانیسم‌ های انگلی که به شکلی از سلول‌ های خونی زنده تغذیه می نماید، احتیاج دارد.

در شرایطی که دلیل پیدایش و تصاویر زامبی‌ ها در طول تاریخ متفاوت بوده است، یک اصل در میان تمامی زامبی ها مشترک می باشد : تمامی زامبی ها دارای مغزی آسیب پذیر می باشند. مفهوم کنونی زامبی‌ ها در کل با آیین وودوو در قبیله‌ ی یوروبی غرب افریقا آغاز شد و سپس توسط برده‌ های اسیر به جزیره‌ ی هائیتی، مرکز اصلی برده‌داری در دهه‌ ی ۱۷۰۰، انتقال یافت.

  • 798

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...