• اسوپ : نمی توانم فرمول موفقیت را برای شما بیان کنم؛ اما اگر فرمول شکست را می خواهید آن است که بکوشید همه را راضی نگه دارید.
  • جان ماکسول : موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است.
  • راکفلر : شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
  • ناپلئون هیل : شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

ویروس زامبی

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:29 ق.ظ

نکات کلیدی مهم درمورد ویروس زامبی

لغت زامبی از یک کلمه‌ ی آفریقایی با تلفظ ن‌زامبی (nzambi)  گرفته شده است که معنای خدا را می رساند. اساساً مار بزرگ، زامبی بزرگ، پدر تمامی خدایان و یا سایر لائوها بود و به صورت یک مار پیتون ظاهر می‌ شد. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که تاریخ ۸ اکتبر روز جهانی زامبی می باشد.

به طورکلی در خصوص منشا و خاستگاه زامبی‌ ها دو نظریه وجود دارد

یکی اینکه شخص نادرستی می‌ میرد و در شکل یک زامبی ظاهر می‌ شود، و دیگری اینکه فرد با یک ویروس تماس داشته و یا در معرض تشعشعات قرار گرفته و به زامبی تبدیل می گردد.

اساساً مومیایی‌ ها به عنوان زامبی به حساب نمی آیند زیرا در شرایطی که زامبی‌ ها در حالت پوسیدگی و فساد دائمی قرار دارند ولی مومیایی‌ها را از روی قصد از نظر جسمی سالم نگاه می دارند. بر اساس تمامی افسانه‌ ها و روایت های مطرح شده در خصوص زامبی‌ ها، تنها روش از بین بردن یک زامبی این است که به مغز آن آسیب وارد کنیم و یا سرش را از تنش جدا کنیم.

به این دلیل که ویروس‌ ها موجودات زنده‌ و مستقلی نیستند و به منظور تولید مثل به یک موجود زنده لازم دارند، عبارت ویروس زامبی را می‌ توان نامی اشتباه و بدون پایه و اساس دانست زیرا عموما زامبی‌ ها مرده محسوب می شوند.

 

برخی از منتقدان اینگونه می گویند

که اساساً زامبی‌ ها طعم گوشت انسان را ترجیح می‌ دهند زیرا گوشت گرم یک انسان ممکن است با یک ویروس زامبی ارتباط برقرار نماید که به DNA تازه یا برخی از میکروارگانیسم‌ های انگلی که به شکلی از سلول‌ های خونی زنده تغذیه می نماید، احتیاج دارد.

در شرایطی که دلیل پیدایش و تصاویر زامبی‌ ها در طول تاریخ متفاوت بوده است، یک اصل در میان تمامی زامبی ها مشترک می باشد : تمامی زامبی ها دارای مغزی آسیب پذیر می باشند. مفهوم کنونی زامبی‌ ها در کل با آیین وودوو در قبیله‌ ی یوروبی غرب افریقا آغاز شد و سپس توسط برده‌ های اسیر به جزیره‌ ی هائیتی، مرکز اصلی برده‌داری در دهه‌ ی ۱۷۰۰، انتقال یافت.

  • 305

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات