• مترلینگ: آن کس که ارده و استقامت دارد، روی شکست نمی بیند.
 • ارد بزرگ: کار ، بهترین تسکین دهنده ، افکار پریشان ، و غم است.
 • کنفوسیوس : بهترین انسان کسی است که در حق همه نیکی کند.
 • ناپلئون: به زبانت اجازه نده قبل از اندیشه ات به راه افتد.

آشپزی

اجتماعی

سبک زندگی

سلامت

سیاست

فرهنگ و هنر

فناوری

مذهبی

محیط زیست

کسب و کار

سرد مزاجی

نکات بسیار مهم در مورد سرد مزاجی جنسی!

لغت “سردی” که فرانسوی‌ها به آن “فریژید” می‌گویند، به خانم‌هایی گفته می‌شود که تمایل و هوس جنسی نداشته و از آن بهره نمی‌گیرند. سرد مزاجی اصطلاحی است که به ندرت در معنای صحیح خود به کار برده می شود. چنانچه امروزه با شنیدن اصطلاح سرد مزاجی مجموعه ای از بی‌میلی جنسی، تحریک‌نشدن و لذت‌نبردن و نقص تکامل روان جنسی در فرد استنباط می شود.

سرد مزاجی جنسی در هر دو جنس دیده می شود و لی در زنان کمی شایع‌تر از مردان است که می‌تواند به علت سیستم آلت تناسلی زنان باشد.

 

عوامل سرد مزاجی جنسی چیست؟

به طور کلی عوامل سرد مزاجی تا حد زیادی به روح و روان فرد مربوط می‌شود که به دو دسته عوامل اولیه و عوامل ثانویه تقسیم‌بندی می‌شود:

 

1- عوامل اولیه

این عوامل بدون داشتن مشکل فیزیکی و جسمی در فرد وجود دارد و کاملا به روحیه و روان فرد مربوط می‌شود. از جمله بیماری افسردگی که این بیماری خود به دلایلی به وجود می‌آید. افسردگی انواع مختلفی دارد مثلاً افرادی که افسردگی مژور یا مطلق دارند -همیشه در افسردگی به سر می‌برند- همیشه از نظر جنسی سرد مزاج هستند.

 

2- عوامل ثانویه

عوامل ثانویه که به عواملی اطلاق می‌شود که در اثر تغیرات فیزیکی و جسمی در فرد، به طور غیرمستقیم باعث تاثیر در روح و روان شخص می‌شود. تغیرات فیزیکی و جسمی در هر دو جنس می‌تواند باعث سردمزاجی خود فرد یا طرف مقابل شود. به طور مثال وجود هر نوع ضایعه در آلت تناسلی فرد می‌تواند طرف مقابل را از نزدیکی بیزار و سرد نماید.

 

آلت تناسلی یکی از قسمت‌های بدن است که دارای بیشترین تعداد سلولهای عصبی است و گاهی در افراد خاص این عصب‌دهی بیشتر از حد معمول می‌باشد. در این وضعیت (بخصوص در خانم‌ها) در اثر نزدیکی درد شدیدی بوجود می‌آید که از رغبت شخص به رابطه جنسی می‌کاهد.

 

علت سرد مزاجی چیست؟

سرد مزاجی در موارد کلی مربوط به موارد زیر می‌باشد:

1- بیماری های جسمی مانند زیاده‌ روی در کار و فعالیت جسمانی

2- بیماری قند

3- خستگی

4- ضعف اعصاب

در نظر داشته باشید که در اکثر موارد علت سردمزاجی مشکلات روانی می‌باشد.

عوارض ناشی از سرد مزاجی چیست؟

فردی که پس از نزدیکی به ارضای کامل جنسی نمی‌رسد تحریک‌پذیر و حساس می‌گردد، تمایل به کار و فعالیت و خواب در آن پیدا نمی‌شود و اگر این مشکل ادامه پیدا کند کم‌کم افسرده شده و دچار تنش‌های افسردگی و عصبی می‌شود. از عصبانیت‌های خود شکایت می‌کند و از این که چرا بیهوده عصبانی شده است احساس پشیمانی و دلتنگی می‌نماید. از آن پس به تدریج روابط جنسی و حتی زناشویی در نظرش خسته‌کننده و بیهوده جلوه می‌کند.

 

سرد مزاجی جنسی چگونه درمان می‌شود؟

راه حل اصلی مشکل سردمزاجی و درمان آن مشاوره و استمداد از شناخت درمانی می‌باشد. بهترین عامل برای تازه نگه‌داشتن طراوت جنسی و از بین‌بردن سرد مزاجی این است که زمان را به عشق واگذار کنیم. در صورتی که بگذارید علاقه و عشق باعث کشش گردد، روح و روان شما به سرعت آماده می‌گردد. رابطه جنسی نهایت میزان ابراز علاقه طرفین به یکدیگر است.

 

منبع : سلامت نیوز

 • 53

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar
 • مناسبت های روز:
 • 15 آذر روز حسابدار
 • 16 آذر روز دانشجو
 • 16 آذر روز جهانی هواپیمایی
 • 18 آذر معرفی عراق از سوی سازمان ملل به عنوان آغاز گر جنگ 1370
 • 19 آذر تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی1363
 • 20 آذر شهادت آیت اله دستغیت 1360
 • 21 آذر ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات