•  09196591361
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

نکاتی مهم درمورد شکاف طبقاتی از لحاظ اقتصادی و امکانات

نابرابری یکی از چالش های اصلی زمانه ما است و زمانی اهمیت ویژه می یابد که بدانیم یکی از مهم ترین جنبه های قابل مشاهده موضوعی پیچید ه و وسیع تر است، موضوعی که متضمن نابرابری در فرصت هاست و دامنه آن به جنسیت،  قومیت، ناتوانی جسمی و حتی سن و سال نیز کشیده شده است.

نابرابری درآمد که در چشم انداز سال 2015 در رتبه دوم اهمیت جای گرفت، توسط کارشناسان به عنوان مهم ترین روند آن سال شناسایی شد، روند قابل تأملی که تمام کشورها را در سراسر جهان تح تتأثیر خود قرار داد. در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، فقیرترین مردم معمولأ کمتر از ١٠ درصد کل ثروت را در اختیار دارند.

این یک چالش جهانی است که به واقع، تمام دنیا را مبتلا کرده است. برمبنای نظر تحلیلگران، فاصله فزاینده بین فقرا و ثروتمندان برای کسی که امکان خرید یک قایق تفریحی یا پنتهاوسی در منهتن را دارد، مسأل های نیست، اما این طبیعت فلج کننده نابرابر ی هاست که تقریبأ همه ابعاد زندگی روزمره را تحت تأثیر خود قرار می دهند، از چشم انداز شغلی و فرصت های آموزشی گرفته تا خطرات تهدید کننده سلامتی و ایمنی محل زندگی.

درست است که سرعت رشد اقتصادی جهان رو به بهبود می رود اما چالش های عمیق همچنان به قوت خود باقی است ازجمله فقر، تخریب محیط زیست، بیکاری مداوم، ناپایداری سیاسی، خشونت و کشمکش. این مشکلات معمولأ ارتباط نزدیکی با نابرابری دارند. فاصله زیاد درآمدی همچنین زمینه افتراق اجتماعی را تشدید می کند که همین امر، نتایج نابرابر آموزشی را به  دنبال خواهد

 

بهترین راه حل در مقابل نابرابری درآمد چیست؟

همه ما از اتفاقات و خطراتی که در سراسر جهان، شکل دهنده زندگی روزانه هستند، آگاهیم. می دانیم که چه می خواهیم اقتصادهای فراگیر که در آنها مردان و زنان به کار خوب، هویت قانونی، خدمات مالی، حمایت و زیرساخت های اجتماعی دسترسی داشته باشند، به علاوه جوامعی که در آنها همه افراد بتوانند در دولت جهانی، ملی و محلی مشارکت داشته باشند.

اکنون زمان عمل است تا هیچ کس پشت سر دیگری نماند و همه برای داشتن یک زندگی با کرامت، به جلو حرکت کنند.

  • 566

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...