• جان ماکسول : به گمان من انسان برای موفقیت در زندگانی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود: مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری.
  • هرمن کین : موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.
  • لرد بایرون : همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم.
  • آنتونی رابینز : راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

پرندگان رنگارنگ زیبا

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:33 ق.ظ

معرفی 5 پرنده از پرندگان رنگارنگ زیبا

رنگ از اجزای اصلی طبيعت است. كافی است لحظه ای چشم های خود را  ببندید و دنيای بدون رنگ را تصور كنيد؛ دنيایی سياه و سفيد، بدون سبز رخ و آبی و زرد. بی گمان چنين دنيایی برای ما كه با رنگها آشنایيم، وآنها را میشناسيم و از هم تشخيص میدهيم، بسيار كسل كننده و غم انگيزاست؛ به گونه ای كه شاید بسياری از ما از تصورش هم پرهيز كنيم. پرندگان رنگ های طبیعت را جلوه گرمی کنند.

طبیعت بدون رنگ های پرندگان بی جان وساکت به نظر می آید معدودی ازپرندگان مانند دم جنبانک سیاه وسفیدند. برخی تک رنگ اند اما گروهی رنگارنگ هستند برروی بدن آنها می توان رنگ های متنوع وگوناگون مشاهده کرد.

 

رنگ و بی رنگی

 برخی پرندگان بر اثر تابش نور خورشید تغییر رنگ میدهند؛ برای مثال تابش نور به پر های سیاه خروس تلألویی از رنگ های سبز تیره وبنفش می دهد. آیا تاکنون به تغییر رنگ گردن کبوتر چاهي بر اثر تابش نور توجه کرده اید؟

 

 کاربردهای رنگ

 رنگ نقش های مهمی در زندگی پرندگان دارد. پرندگان برای جلب جفت، استتار و همرنگی بامحیط از رنگ استفاده می کنند برای جفت یابی از رنگ های تند وجذاب استفاده می کنند. اما برای استتار رنگی هم رنگ محیط به کار می برند تادیده نشوند.

 

تنجه

ازپرندگان رنگارنگ ایران است. رو بدنش می توان رنگ های سفید، سیاه، سبز، بلوطی وصورتی را مشاهده کرد.سرشانه هاش سیاه وسبز، پاها ومنقارش صورتی وزیرتنه اش سفیداست.

تنجه درسواحل دریاچه ها وتالاب ها آشیانه اش را درسوراخ های درون سنگ ها می سازد.

 

زنبورخواران تمام رنگی

 

خانواده زنبورخوارها از پرندگان رنگی ایران اند. زنبورخوار معمولی سرخرمایی رنگ، پشت وگلوی زرد روشن، زیر تنه آبی فیروزه ای و دم سبز رنگ دارد. این پرنده گروهی زندگی می کند واز حشراتی مانند زنبور تغذیه می کند.

 

ماهی خوراک ها

 

بدن ماهی خوراک ها نیز رنگارنگ است و جز ماهی خورک ابلق که سیاه وسفید است. روتنه آن آبی وسبز براق، زیر تنه قرمز، گلو و گردن سفید ونخودی ومنقارش تیره رنگ است.

 

سینه سرخ

 

همان گونه که ازنامش پیداست سینه سرخ حنایی دارد این پرنده از پرندگان آواز خوان و مهاجر است. معمولاً  زمستان ها به ایران می آید و تابستان ها به اروپا مهاجرت می کند.

 

 

پرهای سبز قبا برخلاف نامش سبز نیست بلکه آبی فیروزه ای است. روتنه آن قهوه ای است پرنده ای بزرگ واندکی کوچک تراز کلاغ است

  • 1,647

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات