• جان ماکسول : به گمان من انسان برای موفقیت در زندگانی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود: مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری.
  • هرمن کین : موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.
  • لرد بایرون : همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم.
  • آنتونی رابینز : راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

خانه های دنیا

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:33 ق.ظ

 معرفی 5 مورد از شگفت انگیز ترین خانه های دنیا که هرکسی را حیرت زده می کند!!

خانه همیشه جایی امن و راحت برای استراحت و زندگی است، اما تصور کنید خانه شما شکلی عجیب و غریب داشته باشد و یا قابل حمل باشد. افراد خوش‌ذوق و خلاقی نیز وجود دارند که با ایده‌هایی عجیب و جالب خانه‌ها را به شکلی هنری و خاص تبدیل می‌کنند. در این مقاله عجیب ترین خانه های دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد که با دیدن آن‌ها شوکه خواهید شد.

1- خانه‌ای به شکل توالت فرنگی

Haewoojae خانه‌ای به شکل توالت فرنگی است که به معنی خانه‌ای برای برطرف کردن اضطراب و نگرانی‌های فرد است. این خانه که یکی از عجیب ترین خانه های دنیا است، در شهر سوون (Suwon، شهری در کره‌ی جنوبی) حدود ۴۶ کیلومتری جنوب سئول قرار دارد. فعالان بهداشتی کره‌ی جنوبی ساخت ساختمانی به شکل توالت را آغاز کردند و نخستین خانه‌ی شبیه توالت فرنگی در جهان را ساختند.

 

2- خانه‌ای به شکل هواپیما

در این تصویر خانه‌ای به شکل هواپیما را مشاهده می‌کنید که در روستای مزیارة در لبنان قرار دارد. در روستای مزیارة خانه‌های مسکونی جالبی را می‌توان یافت که شبیه معبدهای یونان باستان و خرابه‌های مصر هستند و این یکی نیز به شکل ایرباس A380 ساخته شده است.

 

3- خانه‌ای در پشت‌بام ساختمانی مسکونی

در اینجا ساختمانی را می‌بینید که ظاهرا غیرقانونی ساخته شده است. این خانه با گیاهان سبزی که آن را پوشانده‌اند در بالای ساختمان مسکونی ۱۹ طبقه‌ای در گوانگژو واقع در استان گوانگدونگ چین قرار دارد و یکی از عجیب ترین خانه های دنیا است. این ساختمان که مساحتی حدود ۴۰ کیلومتر مربع را دربرمی‌گیرد، ۱۰ سال پیش ساخته شده است. به گزارش رسانه‌های محلی، مراجع قانونی مربوطه در سال ۲۰۱۲ این خانه را کشف کرده‌اند، ولی از آن زمان نتوانسته‌اند مالک آن را پیدا کنند.

 

4- خانه‌ی خورشیدی

در این تصویر نمای داخلی اتاقی در داخل هلیودوم‌ (Heliodome) را مشاهده می‌کنید که خانه‌ی خورشیدی زیست‌اقلیمی (bioclimatic) است که در Cosswiller (شرق فرانسه) در حومه‌ی Alsacian و در نزدیکی شهر استراسبورگ فرانسه قرار دارد. این خانه به صورت ساعت آفتابی سه‌بعدی طراحی شده است که در زاویه‌ی ثابتی نسبت به حرکت‌های خورشید تنظیم شده است.

این مسئله موجب می‌شود که در طول ماه‌های تابستان داخل خانه سایه باشد و دمای آن خنک بماند. درطول پاییز، زمستان و بهار نیز نور خورشید از پنجره‌های بزرگ خانه وارد آن می‌شود، زیرا در این فصل‌های سال موقعیت خورشید در آسمان پایین‌تر است و بنابراین فضای داخل خانه گرم می‌شود.

 

5- خانه‌های درختی

این کابینی درحال ساخت است که در محل هتل درختی (Treehotel) در روستایی در سوئد به نام هارادز (Harads) قرار دارد. این هتل مرتفع در روستای دورافتاده‌ی هارادز در شمال سوئد ساخته شده است. هدف از ساخت این هتل، تبدیل کردن خانه‌های درختی ساده به مقصدی جهانی برای مسافرانی است که به طراحی‌های متفاوت و جالب علاقه دارند.

 

منبع : chetor.com

  • 257

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات