• پيامبر اكرم(ص):محبوبترين كارها در پيش خدا كاريست كه دوام آن بيشتر است ، اگر چه اندك باشد .
  • پيامبر اكرم(ص):بهترين بازيها در پيش خدا اسب دواني و تيراندازي است .
  • پيامبر اكرم(ص):طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.
  • پيامبر اكرم(ص): از جمله بندگان آن كس پيش خدا محبوبتر است كه براي بندگان سودمندتر است .

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

مسافرت

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:33 ق.ظ

معرفی 4 جای شگفت انگیز برای مسافرت های پاییزی

پاییز هزار رنگ و دل انگیز جایی که درختان رنگ‌های مختلفی به خود می‌گیرند و باد برگ‌های آن‌ها را به زمین می‌ریزد. هر فصل عطر و بوی خودش را دارد. حال و هوایی خاص که با روحیه هر کس به نوعی سازگار است. عده‌ای سفر در سرما و کوه‌ها را می‌پسندند و دوست دارند ببینند مکان‌های مختلف زیر پوشش برف چگونه است.

عده‌ای هم قدم زدن زیر باران بهاری را. اکثر مردم ما نیز ترجیح می‌دهند در تابستان سفر کنند. تعطیلی بچه‌ها و همچنین آب و هوای خوب در تابستان‌ای علاقه را به وجود آورده. اما گروه دیگری هستند که عاشق پاییزند.

 

1- جنگل دو هزار و سه هزار

پاییز در میان درختان رنگ و بوی خاصی دارد، برگ‌ها هزاران رنگ می‌شوند و مدام از بالا مانند برف روی سر شما می‌ریزند. پس کجا بهتر از جنگل‌های دو هزار و سه هزار. اگر علاقه‌مند به دیدن قدرت خداوند در نقاشی طبیعت هستید، مسیر تنکابن را پیش بگیرید. در پاییز هوای خنک بدون رطوبت منتظر شماست.

اینجا در ارتفاعی بالای ۲۰۰۰ متری از سطح دریا خواهید بود، چیزی که روبه روی شماست شامل قله کوه‌ها، دشت، چمن‌زار و جنگل‌های انبوهی است که تمام نمی‌شود. ترکیب خانه‌های روستایی که از چوب ساخته شده و سقف شیب دار آن‌ها با طبیعت پاییزی منطقه، تصویری رؤیایی را پیش روی شما ایجاد می‌کند. در جنگل دو هزار و سه هزار رودخانه‌های بزرگ و معروفی واقع شده است که دلیل نام‌گذاری این جنگل‌ها هستند. اگر علاقه‌مند به سعود حرفه‌ای باشید، قله سیلان در انتظار شماست. مسیری ۲ روزه، ولی زیبا می‌تواند شما را از میان دره‌ها و دشت‌ها به این قله جذاب برساند.

 

مسیر از تهران: تهران-چالوس-تنکابن-بخش خرم آباد-جاده دو هزار

زمان تقریبی: ۵ ساعت

مسافت: ۲۸۱ کیلومتر

 

2- جنگل گلستان

جنگل گلستان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های ملی حفاظت شده ایران است که در سمت شرقی استان گلستان واقع شده است. اینجا منطقه است که قدیمی‌ترین پناهگاه حیاط وحش و محیط زیست ایران برای جانوران گوناگون است. گفته می‌شود در اینجا حدود ۳۰۰ گونه جانوری و بیش از ۱۵۰۰ گونه گیاهی موجود است و به عنوان یکی از ذخایر زیست کره زمین در یونسکو به ثبت رسیده است. این منطقه حفاظت شده، حدود ۹۱ هزار هکتار وسعت دارد و مهم‌ترین بخش طبیعی ایران محسوب می‌شود.

پس باید گفت که چه مکانی را می‌توان برای دیدن پاییز دل انگیز بهتر از جنگل گلستان پیدا کرد؟ شاید اینجا بهترین جایی باشد که بتوانید در آن به عکاسی پاییزی بپردازید. در این جنگل بیش از ۲۰ چشمه، ده‌ها رودخانه، در‌های عمیق و جذاب و کوه‌های بلند به همراه آبشار‌های زیبایی وجود دارد که در ارتفاع ۴۰۰ تا ۲۰۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

 

مسیر از تهران: تهران- جاده فیروزکوه-قائم شهر-ساری-گرگان- وارد جاده بجنورد به گرگان شوید- صادق‌آباد

زمان تقریبی: ۷ ساعت

مسافت: ۵۵۰ کیلومتر

 

3- دریاچه شورمست

اگر بخواهیم دریاچه دیگری که مقصد سفر پاییزی شما باشد را معرفی کنیم، توصیه می‌کنیم به دریاچه شورمست بروید. در اولین ماه پاییز و قبل از سرد شدن کامل هوا می‌توانید یک برنامه خانوادگی برای بازدید از دریاچه شورمست ترتیب دهید. خوشبختانه تمامی امکانات یک اقامت خوب و راحت در اینجا مهیا است. شما می‌توانید در حال و هوای پاییزی این دریاچه قایق سواری کنید، در مسیرجنگل‌های اطراف قدم بزنید یا حتی دور دریاچه را با دوچرخه طی کنید.

حتی افراد محلی که اسب‌های زیبای را برای سوار شدن به شما کرایه می‌دهند نیز در اطراف دریاچه وجود دارد. در پاییز این منطقه هرچه به اطراف نگاه کنید خسته نمی‌شوید. درختان هزار رنگ با برگ‌هایی که مدام به زمین می‌افتند و نسیمی که به شما می‌خورد خبر از بهترین سفر شما می‌دهد.

 

مسیر از تهران: تهران- فیروزکوه- قبل از پل سفید- جاده شورمست- دریاچه شورمست

زمان تقریبی: ۵ ساعت

مسافت: ۲۵۰ کیلومتر

 

4- جاده اسالم به خلخال را فراموش نکنید

ما همیشه در مورد مقصد‌های جذاب صحبت می‌کنیم. اما این بار می‌خواهیم از راهی بگوییم که از همه‌ی مقاصد جذاب‌تر است. راهی که هیچ کس دوست ندارد تمام شود. جاده‌ای فوق العاده که در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد و به زیباترین جاده ایران معروف است. جاده اسالم به خلخال. این جاده ۷۰ کیلومتری که شهر اسالم در استان گیلان را به خلخال در جنوب اردبیل متصل می‌کند آنقدر جذاب و زیبا است که به هیچ وجه باور نمی‌کنید چنین جاده‌ای رویایی در ایران باشد.

حتی در تابستان‌ها نیز این جاده خنک و سرد است. در پاییز هزار رنگ اوج هنر طبیعت را می‌توانید در این جاده ببینید. از دو طرف شما درختان رنگارنگی که برگهایشان روی جاده ریخته است خودنمایی می‌کنند و هیچ رؤیایی واقعی‌تر از عبور از جاده اسالم به خلخال نیست. در اینجا می‌توانید شگفت انگیز‌ترین عکس‌های زندگی خود را بگیرید. جاده‌ای که دوست ندارید تمام شود و هرچه پیش می‌روید زیبایی می‌بینید و زیبایی.

 

مسیر از تهران: تهران-کرج-قزوین- فومن- جاده رشت به آستارا- اسالم. از اسالم به سمت جاده خلخال بروید.

زمان تقریبی: ۶ ساعت

مسافت: ۴۵۰ کیلومتر

 

منبع : setare

  • 270

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات