• پيامبر اكرم(ص): آنكه در فرو بردن خشم از ديگران بيشتر است ، از همه كس دور انديشتر است .
  • پيامبر اكرم(ص): خدا را بخوانيد و به اجابت دعاي خود يقين داشته باشيد و بدانيد كه خداوند دعارا از قلب غافل بي خبر نمي پذيرد .
  • پيامبر اكرم(ص): وقتي خداوند بندهاي را دوست دارد ، دنيا را از او منع ميكند چنانكه شما مريض خويش را از نوشيدن آب منع ميكنيد .
  • پيامبر اكرم(ص):بر امت خويش بيش از هر چيز از هوس و آرزوي دراز بيم دارم .

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

فرمت کردن یک درایو در ویندوز

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:29 ق.ظ

چگونه یک درایو را در ویندوز پاک و فرمت کنیم؟

اکثر هارد دیسک ها این روزها آماده استفاده “preformatted” هستند . اما گاهی لازم است که خودتان هارد دیسک را فرمت کنید.به عنوان مثال، در فرمت و قالب بندی به طور معمول اغلب داده ها را بر روی درایو حذف می کند و باعث می شود که درایو آماده برای ذخیره اطلاعات بزرک می شود. اگرچه می خواهید سیستم فایل مورد استفاده در درایو را به چیزی تغییر دهید، بزرگترین دلیل برای بازخوانی این است. ویندوز چندین سیستم فایل را برای شما به ارمغان می آورد – از جمله FAT32، exFAT و NTFS – و همه آنها مزایا و معایب خود را دارند. در حالی که شما معمولا از NTFS برای درایوهای داخلی بر روی یک سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید (و در واقع، شما مجبور هستید از درایو سیستم خود مجبور شوید)، هنگام انتخاب یک درایو فایلی در هنگام فرمت کردن یک درایو USB خارجی مهم است.

 

نکته: فرمت کردن با استفاده از اکثر نرم افزارهای قالب بندی، از نظر فنی،درایو شما را پاک نمی کند. در عوض، فضای داده های خود را که برای نوشتن در دسترس است، نشان می دهد. بنابراین در حالی که هنوز می توانید داده ها را از درایوهای فرمت شده با استفاده از تکنیک هایی که در اینجا بحث می کنیم، بازیابی کنیم، نیاز به یک ابزار خاص و زمان خاصی دارد. برای اهداف عملی، شما می توانید در هنگام فرمت کردن یک درایو داده ها را در نظر بگیرید. اگر، با این حال، شما باید ایمن داده ها را از یک درایو پاک کنید – بگو که شما درایو را برداشته یا آن را دور ریخته اید – ابزار شخص ثالثی مانند Eraser یا DBan را در نظر بگیرید.خوشبختانه، ویندوز باعث می شود قالب بندی درایوها بسیار آسان باشد. شما می توانید یک درایو را فرمت کنید و کارهای دیگری مانند ایجاد و پاک کردن پارتیشن ها را با استفاده از ابزار مدیریت دیسک ویندوز انجام دهید. اما اگر قالب بندی همه چیز شما می خواهید انجام دهید، یک راه ساده تر وجود دارد.

باز کردن فایل اکسپلورر به نمایش “This PC” به طوری که شما می توانید تمام درایو های خود را به راحتی ببینید.

 

 

راست کلیک بر روی هر درایو در فایل اکسپلورر، و سپس بر روی گزینه “Format” کلیک کنید.

 

 

پنجره “Format” گزینه های متعددی را ارائه می دهد:

ظرفیت: این جعبه ظرفیت درایو را نشان می دهد. کشویی تنها درایوی که انتخاب کرده اید را نشان می دهد، به همین دلیل با انتخاب این گزینه به جز اینکه مطمئن شوید رانندگی مناسب انتخاب شده است، خیلی زیاد نیست.
   

   
سیستم فایل: بسته به اندازه درایو که در حال قالب بندی هستید، چند گزینه در اینجا مشاهده خواهید کرد، از جمله FAT32، exFAT و NTFS. اگر فرمت کردن یک درایو بیش از 32 گیگابایت داشته باشید، گزینه FAT32 را در اینجا مشاهده نخواهید کرد، اما ما یک راهنمای برای کمک به شما در جهت کار کردن در صورت نیاز داریم.
    
اندازه واحد اختصاص: اندازه واحد تخصیص نشان دهنده حداکثر اندازه خوشه در درایو است – کوچکترین واحد که داده ها شکسته می شوند. توصیه می کنیم که این مقدار را به طور پیش     فرض از 4092 حفظ کنید، مگر اینکه دلیل خوبی برای تغییر آن داشته باشید.
    
بازگرداندن پیش فرض های دستگاه: از این دکمه برای تغییر تمام گزینه ها در پنجره “Format” به طور پیش فرض برای هر درایو انتخاب شده استفاده کنید.
    
برچسب جلد: یک نام برای درایو را به عنوان آن را در فایل اکسپلورر ظاهر می شود.


 

    
تفاوت بین یک فرمت سریع و کامل چیست؟


    
فرمت سریع: این گزینه را برای انجام یک فرمت سطح بالا انتخاب کنید که به سرعت کار می کند و درایو را فقط با یک سیستم فایل جدید آماده می کند. پاک کردن این گزینه برای انجام یک فرمت سطح پایین است که طول می کشد، اما هر بخش از درایو را چک می کند. فرمت سطح پایین یک گزینه خوب است اگر شما نگران قابلیت اطمینان درایو هستید.هنگامی که شما تمام گزینه های خود را راه خود را به آنها می خواهید، بر روی “شروع” کلیک کنید تا به ادامه بروید. به یاد داشته باشید، این کل درایو را پاک می کند، بنابراین مطمئن شوید که شما هر چیزی که نیاز دارید پشتیبان گیری کنید!

ویندوز هشدار می دهد که شما هر گونه اطلاعاتی را در مورد درایو که مایل به فرمت است را از دست می دهید. برای شروع فرمت، روی “OK” کلیک کنید.

هنگامی که این کار انجام می شود، شما قادر به دسترسی به درایو جدید خود را فرمت شده در ویندوز خواهید بود.

  • 1,495

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات