• اسوپ : نمی توانم فرمول موفقیت را برای شما بیان کنم؛ اما اگر فرمول شکست را می خواهید آن است که بکوشید همه را راضی نگه دارید.
  • جان ماکسول : موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است.
  • راکفلر : شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
  • ناپلئون هیل : شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد.

آشپزی

اجتماعی

سبک زندگی

سلامت

سیاست

فرهنگ و هنر

فناوری

مذهبی

محیط زیست

کسب و کار

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

موهیتو یکی از محبوب ترین نوشیدنی های فصل تابستان است که اصالت آن به کوبا باز می گردد و می تواند گرمای شدید فصل تابستان را از بدن خارج کند. حتما شما هم دوست دارید وقتی به خانه می رسید یک نوشیدنی خوشمزه و خنک در یخچال داشته باشید و شاید هر بار با این سئوال که چطور موهیتو درست کنیم مواجه می شوید. باید به شما بگوییم تهیه موهیتو بسیار ساده است، در این مطلب ، طرز تهیه موهیتو کلاسیک را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه موهیتو کلاسیک برای یک نفر

  • ۱ الی ۲ قاشق چایخوری شکر
  • ۸ برگ نعناع
  • آب ½ لیمو
  • آب گازدار و یخ

 

طرز تهیه موهیتو کلاسیک :

ابتدا یک لیوان بلند و مستحکم بردارید. در نظر داشته باشید که لیوان کوتاه باعث می شود همه چیز در هم به نظر برسد و مواد مورد نظر به خوبی با هم ترکیب نشوند. لیوان نازک نیز ممکن است حین تهیه موهیتو بشکند. در مرحله بعد باید نعناع را در لیوان بکوبید.

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

برگ نعناع، ۲ قاشق شکر و آب لیمو را داخل لیوان بریزید. باید آب لیمو به قدری باشدکه شکر را خیس کرده و کاملا روی نعنا را بگیرد بنابراین اگر دید که نصف لیمویی که انتخاب کردید این کار را نمی کند کمی بیشتر لیمو اضافه کنید.

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

با یک گوشکوب چوبی باریک یا قاشق به آرامی ترکیب را داخل لیوان هم بزنید. باید این کار را تا زمانی ادامه دهید که بوی نعناع در فضا پخش شود اما نباید برگ نعناع از بین برود و از هم جدا شود. دلیل کوبیدن این ترکیب خارج کردن روغن درون برگ نعناع است و با این کار مزه موهیتو طبیعی تر و بهتر می شود.

همچنین می توانید مقداری پوست لیمو نیز به این ترکیب در حال کوبیدن اضافه کنید. پوست لیمو می تواند مزه ترش تری به نوشیدنی شما بدهد، به شرطی که آن را به قدری له نکنید که مزه آن رو به تلخی برود.

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

چهار تکه یخ و آب گاز دار یا سودا به لیوان اضافه کنید. می توانید از یخ های خرد شده استفاده کنید، یخ های خرد شده سریع تر آب می شوند و نوشیدنی شما سریعتر خنک می شود اما از سوی دیگر از غلظت موهیتو کم می کند. به جای آب گاز دار می توانید از آب معدنی نیز استفاده کنید.

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

موهیتوی خوشمزه و خوش بو آماده است. نوش جان!

خوردن این نوشیدنی خوش رنگ عطش روزهای گرم تابستان را کم می کند. می توانید مقدار مواد را به هر میزان که دوست دارید افزایش دهید و یک پارچ موهیتو آماده و در یخچال نگه دارید. هرچند بهتر است این نوشیدنی بیشتر از یک روز کهنه نشود. هر بار موقع سرو حتما آن را هم بزنید که مواد ته نشین شده دوباره با هم مخلوط شوند.

  • 322

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar
  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات