• جان ماکسول : به گمان من انسان برای موفقیت در زندگانی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود: مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری.
  • هرمن کین : موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.
  • لرد بایرون : همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم.
  • آنتونی رابینز : راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

اوتیسم

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:29 ق.ظ

ساخت رباتی که به کودکان مبتلا به اوتیسم آموزش می دهد

معلمان کارولینای جنوبی در مدارس منتخب یک برنامه آموزشی موسوم به “روبات ‌ها برای اوتیسم” (Robots4Autism)  را آغاز کرده و روبات کوچکی به نام”میلو” را برای درس دادن به دانش‌آموزان مبتلا به این اختلال به کار گرفته‌اند.

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری” ( Centers for Disease Control and Prevention)، از سال ۲۰۱۲، از هر ۶۸ کودک هشت ساله، حدود یک نفر مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شده‌اند.

درنتیجه، شرکت آمریکایی “روبوکاین  در تگزاس، برای آموختن چگونگی فهم احساسات و حالت ‌ها به دانش ‌آموزان پایه ‌های ابتدایی و راهنمایی، “میلو” را اختراع کرد.

میلو با قدم زدن، حرکت دادن بازوها و به‌ کارگیری ماهیچه‌ های صورت برای تقلید احساسات، رفتار اجتماعی و واکنش‌های مناسب را به دانش‌ آموزان نشان می‌دهد.

دانش ‌آموزان از راه تعامل با این روبات شبه‌ انسان، چگونگی وفق دادن خود با احساسات، بیان یک دلی و واکنش مناسب در موقعیت‌ های اجتماعی را یاد می‌گیرند. دانش ‌آموزان به مدت سه سال و هفته‌ای یک ساعت، در تعامل با میلو و یک مربی هستند. در طول هر جلسه، مربی می‌تواند در هر ساعت، تنها با یک دانش‌آموز ملاقات کند.

سپس، دانش‌آموز از یک آی‌ پد استفاده می‌کند تا از میان بیش از ۱۰۰ درس که ترکیبی از یادگیری دیداری، شنیداری و علمی- تخیلی است، یک درس را انتخاب کند.

“آلیسون تاملینسون” مربی دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم به فاکس‌نیوز گفت

من با یک آی‌ پد کنار دانش ‌آموزان می‌نشینم. ممکن است میلو از آنها سوالاتی مانند “اسم شما چیست؟” بپرسد.

اگر پاسخ دانش‌ آموزان درست باشد، من در تبلت گزینه پاسخ درست را انتخاب می‌کنم و اگر پاسخ اشتباه باشد،”میلو” با انتخاب راه درست تر دانش آموز را به پاسخ دادن وادار می کند.

سپس، این روبات شبه ‌انسان، داده‌ هایی را از هر درس جمع ‌آوری می‌کند و برای دوره کردن، اطلاعاتی به مربی و والدین ارائه می‌دهد. تاملینسون اضافه می‌کند:

به ‌طور کلی، در یک جلسه درمانی بین کودک و درمانگر، کودک ۱۲ تا ۱۵ درصد زمان جلسه به درمانگر توجه می‌کند، درحالی‌که کودکان حدود ۸۰ درصد از زمان جلسه را با میلو می‌گذرانند، بنابراین شاهد توجه زیادی نسبت به میلو هستیم. از آنجا که میلو یک روبات است، هرگز ناامید یا خسته نمی‌شود و صبر خود را نسبت به دانش‌ آموزان از دست نمی‌دهد.

  • 278

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات