• پيامبر اكرم(ص):محبوبترين كارها در پيش خدا كاريست كه دوام آن بيشتر است ، اگر چه اندك باشد .
  • پيامبر اكرم(ص):بهترين بازيها در پيش خدا اسب دواني و تيراندازي است .
  • پيامبر اكرم(ص):طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.
  • پيامبر اكرم(ص): از جمله بندگان آن كس پيش خدا محبوبتر است كه براي بندگان سودمندتر است .

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:51 ق.ظ

راه های کشش پوست یااستریا دربارداری

1_ در دوران بارداری به میزان مناسب وزن اضافه کنید. یکی از علل استریا، چاقی ناگهانی در دوران بارداری باشد. در خانمهایی که بارداری دو یا چند قلویی دارند یا به دلایلی دچار افزایش وزن ناگهانی شده اند معمولا در اواخر بارداری بیشتراین خطوط دیده می شود.

متخصصین پوست ومو و زیبایی معتقدند کسانی که استعداد ژنتیکی ابتا به استریا دارند، باید از اتساع ناگهانی یا کاهش ناگهان حجم بدنشان جلوگیری کنند.

یعنی مثلاً اگر می خواهند ورزش کنند یا رژیم غذایی بگیرند، بهتر است بدانند ممکن است این اتفاق برایشان بیفتد و از کاهش یا افزایش یکباره وزن جلوگیری کنند.

چاقی می تواند به عنوان یک عامل خطر برای ایجاد استریای بارداری بیان شود. برای داشتن وزنی متعادل و مناسب در بارداری می توانید با رژیم تغذیه بارداری که تحت نظر متخصصین تغذیه در سایت مادری فراهم شده است وزن گیری متعادلی را در بارداری تجربه نمایید.

در برخی خانم ها در دوران بارداری و بخصوص در اواخر آن خطوطی روی پوست شکم و گاهی در ناحیه ران ها و بازوها ایجاد می شود که رنگ آن در افراد مختلف متفاوت است.

اما معمولا در ابتدای بروز به رنگ صورتی یا قرمز روشن است و پس از زایمان و با گذشت زمان تدریجا به رنگ پوست نزدیک می شود اما همیشه حالت ترک خوردگی را خواهد داشت.

این خطوط استریای حاملگی یا نشانه های کشش نامیده می شوند. اگر بارداری قبلی داشته باشید این خطوط قبلی ممکن است نقره ای رنگ باشند و در بارداری فعلی شما ممکن است علاوه بر این خطوط، خطوط قرمز رنگ دیگری نیز داشته باشید.

اگر افزایش شدید وزن در بارداری داشته باشید و یا سابقه خانوادگی داشته باشید ممکن است در بارداری، این خطوط را بر روی شکم خود تجربه نمایید.

 از نظر ژنتیکی برخی پوست ها خاصیت انعطاف پذیری محدودی دارند و اگر اتساع عضلات و بدن در زمان کمی اتفاق بیفتد، مقاومت الیاف کلاژن و الاستین شکسته می شود و پوست ترک می خورد.معمولا درمان قطعی برای رفع این خطوط وجود ندارد ولی شما می توانید با راهکاهایی این خطوط را بهبود بخشید.

 

2_ استفاده از لیزرهای فراکشنال است که می تواند در بهتر شدن ظاهر پوست مبتلا به استریا موثر باشد و بجز کمی التهاب، هیچ مشکل و عارضه ای بعد از استفاده از آنها برای فرد پیش نمی آید.

 در یکی دیگر از رو شهای درمان ترک پوست، کلاژن سازی تحریک می شود که می تواند در روند بهبود نقش داشته باشد. علاوه بر اینها، متخصصان از دستگاه هایی استفاده می کنند که با تشدید فاکتورهای رشد و تحریک کلاژ نسازی، به بهتر شدن ظاهر پوست دچار استریا کمک می کنند. از روش PRR هم برای درمان استریا نام برد که البته هنوز به کار بردن این روش در مراحل تحقیقاتی است.

 

3_ پوست شكم را در ماههای اول بارداری با روغن بادام شیرین چرب كنید. استفاده از روغن بادام شیرین برای چرب كردن ناحیه شكم و رانها به عنوان نر مكننده در ماههای اول بارداری قبل از بزرگ شدن شكم، می تواند به پیشگیری از این حالت كمك كند.

هم چنین ماساژ با روغن زیتون یا روغن بادام به خاطر اثرات مرطوب کنندگی روغن ها و اثرات خود ماساژتا حدودی موثر است.

 

4_ کرم هایی هم وجود دارد که ادعا می شود برای درمان ترک های پوست مفیدند. خانم های باردار می توانند آنها را روی شکمشان بزنند تا از ایجاد ترک تا حدی جلوگیری شود.

البته به گفته متخصصین پوست و مو و زیبایی، شاید این کر مها تا حدی موثر باشد، ولی هیچ کدام درمان قطعی انجام نمی دهد و در خوشبینانه ترین حالت، تا حدی پیشگیری انجام می دهد.

 

  • 295

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات