• اسوپ : نمی توانم فرمول موفقیت را برای شما بیان کنم؛ اما اگر فرمول شکست را می خواهید آن است که بکوشید همه را راضی نگه دارید.
  • جان ماکسول : موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است.
  • راکفلر : شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
  • ناپلئون هیل : شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد.

آشپزی

اجتماعی

سبک زندگی

سلامت

سیاست

فرهنگ و هنر

فناوری

مذهبی

محیط زیست

کسب و کار

حضرت معصومه (س) الگویی ناب برای دختران ایرانی

حضرت معصومه (س) الگویی ناب برای دختران ایرانی

محمد حسین محمدی کارشناس ارشد علوم قرآنی در خصوص فرارسیدن ایام مبارک دهه کرامت گفت: در ایام بزرگ و والایی با نام “دهه کرامت” قرار داریم. ایامی خجسته که با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و با ولادت امام رضا (ع) پایان پیدا می‌کند.

دختران ایرانی باید حضرت معصومه (س) را الگوی خود قرار بدهند/بهشت بر زائر حرم خواهر امام رضا (ع) واجب می‌شود

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) ادامه داد: روز ولادت حضرت معصومه (س) همچنین به نام روز دختر نیز نام گذاری شده است و در این روز همچنین در تمامی ایام سال تمامی دختران ایرانی باید ایشان را الگوی خود قرار بدهند.

دختران ایرانی باید حضرت معصومه (س) را الگوی خود قرار بدهند/بهشت بر زائر حرم خواهر امام رضا (ع) واجب می‌شود

محمدی با تاکید بر سعادت حضور بارگاه مطهر دو معصوم بزرگوار در ایران اسلامی تصریح کرد: یکی از افتخارات ما ایرانی‌ها حضور مبارک دو بزرگوار یعنی امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در داخل کشورمان است که این موضوع باعث شده برکت‌های بسیاری در زندگی ما ایرانی‌ها جریان داشته باشد.

این کارشناس ارشد علوم قرآنی در ادامه اظهار کرد: در میان امامزاده‌ها کسی به فضیلت حضرت معصومه (س) پیدا نمی‌شود و همچنین با وجود اینکه در شهر قم نزدیک به ۴۰۰ امامزاده مدفون هستند، اما هیچ کس به اندازه حضرت معصومه (س) فضیلت ندارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توضیح داد: براساس روایتی که از امام صادق (ع) وجود دارد شیعیان با شفاعت حضرت معصومه (س) وارد بهشت می‌شوند و کرامت و مهربانی ایشان به اندازه‌ای بوده است که امام صادق (ع) برایشان چنین درجه‌ای را در نظر گرفته است.

محمدی یادآور شد: امام رضا (ع) فرموده است هر کس حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کرده است گویی مرا زیارت کرده است و از این جهت می‌توان گفت: زیارت حضرت معصومه (س) همان آثاری را دارد که زیارت امام رضا (ع) نیز دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نام معصومه که برای این حضرت در نظر گرفته شده اشاره و اظهار کرد: نام این حضرت فاطمه است، اما می‌بینیم که در بیشتر روایات نام ایشان را معصومه ذکر می‌کنند که این کلمه اشاره به مقام عظمت ایشان دارد.

حضرت معصومه (س) الگویی ناب برای دختران ایرانی

این کارشناس ارشد علوم قرآنی ادامه داد: دختران در موارد بسیاری از جمله عفاف، پاکدامنی، حجاب، خشوع و خضوع باید حضرت معصومه را الگوی خود قرار دهند و به این موارد در خانواده هایشان توجه بسیاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما شیعیان باید سیره و روش حضرت معصومه (س) در زندگی الگوی خود قرار دهیم تا در آینده موفقیت‌های بسیاری به دست بیاوریم.

منبع:میزان

  • 322

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar
  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات