•  09141234567
  •  DeltaDl.com@gmail.com

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

بهشتی در میان جنگل‌ها

بهشتی در میان جنگل‌ها

سوادکوه به عنوان یکی از شهرستان‌های استان مازندران است که در مجموع ۶ دهستان دارد که یکی از آن‌ها دِه لفور با ۲۹ آبادی است. اسکلیم رود در دهستان لفور یکی از معروفترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه به حساب می‌آید که لذت دیدن آن در اواخر بهار یا در تابستان دو چندان می‌شود.

بهشتی در میان جنگل‌ها

این منطقه حدود ۲۵۰ کیلومتر از تهران فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید از جاده تهران- فیروزکوه به سمت منطقه سوادکوه و شیرگاه حرکت کنید. زمان تقریبی رسیدن به منطقه حدود ۳ ساعت می‌باشد. در مسیر حرکت خود به سمت سوادکوه شما از شهر دماوند، فیروزکوه، ورسک، پل سفید، زیرآب، شیرگاه عبور خواهید کرد.

بهشتی در میان جنگل‌ها

آبشار آهکی و کلبه‌های جنگلی لفور از دیدنی‌های این منطقه به حساب می‌آید که در کنار جنگل بکر لفور یکی از جاذبه‌های تماشایی این منطقه است. جنگل‌های هیرکانی این منطقه با قدمت چندین میلیون ساله که گفته می‌شود به دوران ژوراسیک برمی‌گردد، از دیدنی‌های این منطقه است. گفتنی است درختان این منطقه مانند راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و… از نمونه‌های آن است.

بهشتی در میان جنگل‌ها

سد لفور یا سد البرز، ارتفاعی حدود ۷۲ متر دارد. از دیگر دیدنی‌های این منطقه همین سد است. این سد را بر روی تلاقی سه رود خانه کارسنگ رود، آذر رود و اسکلیم رود ساخته‌اند.

این سد برای تامین آب بسیاری از روستای شهر‌های بابل، بابلسر، قائمشهر و جویبار اهمیت دارد. این سد ۱۰ مگاوات برق تولید می‌کند. چشم انداز این سد بسیار زیباست و تا چشم کار می‌کند، همه جا پوشش سبز رنگ و چشم نوازی دیده می‌شود. تماشای عظمت این سد هم خالی از لطف نیست.

منبع:میزان

  • 461

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...