• پيامبر اكرم(ص): آنكه در فرو بردن خشم از ديگران بيشتر است ، از همه كس دور انديشتر است .
  • پيامبر اكرم(ص): خدا را بخوانيد و به اجابت دعاي خود يقين داشته باشيد و بدانيد كه خداوند دعارا از قلب غافل بي خبر نمي پذيرد .
  • پيامبر اكرم(ص): وقتي خداوند بندهاي را دوست دارد ، دنيا را از او منع ميكند چنانكه شما مريض خويش را از نوشيدن آب منع ميكنيد .
  • پيامبر اكرم(ص):بر امت خويش بيش از هر چيز از هوس و آرزوي دراز بيم دارم .

نرم افزار

بازی

پیام رسان

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چندرسانه ای

نمونه سوالات

کنکور

مقالات

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

آیا شما هم نمی دانید، بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها چه زمانیست؟ باید بدانید بهترین زمان برای مصرف هر ویتامین به نوع آن بستگی دارد. برخی از ویتامین ها را باید بعد از غذا مصرف کرد و برخی دیگر را اگر با شکم خالی و در صبح بخورید تاثیر بیشتری خواهد داشت. همچنین بهتر است ویتامین ها را در ساعت مشخص هر روز مصرف کنید، اینکار باعث می شود نتیجه بهتری از ویتامینی که مصرف می کنید بگیرید.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

همه ویتامین ها به شکل یکسان در بدن جذب نمی شوند، اگر بتوانید بهترین زمان را برای مصرف ویتامین ها در ذهن داشته باشید، به سلامتی بدن کمک بیشتری می کنید.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

حتما پزشک متخصص، برایتان ویتامین هایی را در دوره بارداری تجویز کرده و روال خاصی را برای مصرف این ویتامین ها که اکثرا مولتی ویتامین هستند پیشنهاد داده است. ویتامین های دوران بارداری از جمله کلسیم، فولیک اسید و آهن، بهتر است با شکم خالی یا پیش از ناهار خورده شوند. بهتر است پس از خوردن لبنیات یا شیر این ویتامین ها را نخورید. آهن وقتی با نوشیدنی هایی که ویتامین C دارند، نظیر آب پرتقال، مصرف شود بهتر جذب بدن خواهد شد.

برای برخی از افراد مصرف این نوع ویتامین ها ممکن است علائمی را نظیر حالت تهوع یا یبوست بهمراه داشته باشد. در این صورت آنها را قبل از خواب همراه با یک لیوان آب بخورید

۲ ) ویتامین های محلول در چربی

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

ویتامین های محلول در چربی ویتامین هایی هستند که با استفاده از چربی در بدن جذب می شوند. این ویتامین ها شامل ویتامین های A، ویتامین K، ویتامین E و ویتامین D می باشند که بهترین زمان مصرف، همراه با غذاهای دارای چربی است تا به جذب آنها کمک می کند.

۳ ) بهترین زمان مصرف ویتامین C

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

ویتامین C از جمله ویتامین های محلول در آب است. بهترین زمان مصرف چنین ویتامین هایی صبح، ۳۰ دقیقه پیش از غذا خوردن یا دو ساعت پس از غذاخوردن است. این ویتامین ها به کمک آب در بدن جذب می شوند. بدن مقدار ویتامینی که لازم دارد را جذب کرده و مابقی آن را از طریق ادرار دفع می کند. از آنجایی که بدن این ویتامین را در خود نگه نمی دارد بهتر است آن را در رژیم غذایی خود و ساعات مشخص مصرف کنید.

۴ ) بهترین زمان مصرفویتامین های B

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

برای اینکه صبح خود را خوب و سرحال آغار کنید، بهتر است ویتامین B را با معده خالی بخورید. ویتامین های B از جمله ویتامین های دسته محلول در آب هستند که به کمک آب جذب بدن می شوند. ویتامین B می تواند به بدن شما انرژی داده و استرس شما را کاهش دهد. مشهورترین این ویتامین ها ویتامین B-2 ،B6 و B12 هستند. اگر احساس کمبود انرژی یا استرس می کنید، پس از مشورت با پزشک، این ویتامین را در رژیم خود جای دهید.

هنگام مصرف ویتامین ها چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

مصرف ویتامین ها برای سلامت بدن مفید هستند اما مصرف بیش از حد آن مضر است و می تواند عوارض جانبی داشته باشد. برخی از ویتامین ها را نباید با داروهای دیگر مصرف کرد. پس بهتر است پیش از اینکه داروی تجویز شده برای شما با ویتامینی که مصرف می کنید، تداخلی ایجاد کند پزشک را مطلع کنید. اگر ویتامین به میزان خاصی تجویز شده است، هرگز آن را بیشتر یا کمتر نکنید. دقت داشته باشید که نباید بیش از اندازه ویتامین خاصی را مصرف کنید. بخصوص اگر باردار هستید حتما باید به این نکات دقت داشته باشید.

  • 168

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:
  • 27 خرداد روز جهاد کشاورزی
  • 27 خرداد روز جهانی بیابان زدایی [ 17 June ]
  • 29 خرداد درگذشت دکتر علی شریعتی
  • 31 خرداد شهادت دکتر مصطفی چمران

نظرسنجی

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...

تبلیغات