• هميشه اميد داشته باش چون هميشه فردايي هست
  • حضرت علی علیه‌السلام: بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
  • مارتین لوتر‌کینگ: آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند.
  • رودی : بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

آیا شما هم نمی دانید، بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها چه زمانیست؟ باید بدانید بهترین زمان برای مصرف هر ویتامین به نوع آن بستگی دارد. برخی از ویتامین ها را باید بعد از غذا مصرف کرد و برخی دیگر را اگر با شکم خالی و در صبح بخورید تاثیر بیشتری خواهد داشت. همچنین بهتر است ویتامین ها را در ساعت مشخص هر روز مصرف کنید، اینکار باعث می شود نتیجه بهتری از ویتامینی که مصرف می کنید بگیرید.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

همه ویتامین ها به شکل یکسان در بدن جذب نمی شوند، اگر بتوانید بهترین زمان را برای مصرف ویتامین ها در ذهن داشته باشید، به سلامتی بدن کمک بیشتری می کنید.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

حتما پزشک متخصص، برایتان ویتامین هایی را در دوره بارداری تجویز کرده و روال خاصی را برای مصرف این ویتامین ها که اکثرا مولتی ویتامین هستند پیشنهاد داده است. ویتامین های دوران بارداری از جمله کلسیم، فولیک اسید و آهن، بهتر است با شکم خالی یا پیش از ناهار خورده شوند. بهتر است پس از خوردن لبنیات یا شیر این ویتامین ها را نخورید. آهن وقتی با نوشیدنی هایی که ویتامین C دارند، نظیر آب پرتقال، مصرف شود بهتر جذب بدن خواهد شد.

برای برخی از افراد مصرف این نوع ویتامین ها ممکن است علائمی را نظیر حالت تهوع یا یبوست بهمراه داشته باشد. در این صورت آنها را قبل از خواب همراه با یک لیوان آب بخورید

۲ ) ویتامین های محلول در چربی

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

ویتامین های محلول در چربی ویتامین هایی هستند که با استفاده از چربی در بدن جذب می شوند. این ویتامین ها شامل ویتامین های A، ویتامین K، ویتامین E و ویتامین D می باشند که بهترین زمان مصرف، همراه با غذاهای دارای چربی است تا به جذب آنها کمک می کند.

۳ ) بهترین زمان مصرف ویتامین C

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

ویتامین C از جمله ویتامین های محلول در آب است. بهترین زمان مصرف چنین ویتامین هایی صبح، ۳۰ دقیقه پیش از غذا خوردن یا دو ساعت پس از غذاخوردن است. این ویتامین ها به کمک آب در بدن جذب می شوند. بدن مقدار ویتامینی که لازم دارد را جذب کرده و مابقی آن را از طریق ادرار دفع می کند. از آنجایی که بدن این ویتامین را در خود نگه نمی دارد بهتر است آن را در رژیم غذایی خود و ساعات مشخص مصرف کنید.

۴ ) بهترین زمان مصرفویتامین های B

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

برای اینکه صبح خود را خوب و سرحال آغار کنید، بهتر است ویتامین B را با معده خالی بخورید. ویتامین های B از جمله ویتامین های دسته محلول در آب هستند که به کمک آب جذب بدن می شوند. ویتامین B می تواند به بدن شما انرژی داده و استرس شما را کاهش دهد. مشهورترین این ویتامین ها ویتامین B-2 ،B6 و B12 هستند. اگر احساس کمبود انرژی یا استرس می کنید، پس از مشورت با پزشک، این ویتامین را در رژیم خود جای دهید.

هنگام مصرف ویتامین ها چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

مصرف ویتامین ها برای سلامت بدن مفید هستند اما مصرف بیش از حد آن مضر است و می تواند عوارض جانبی داشته باشد. برخی از ویتامین ها را نباید با داروهای دیگر مصرف کرد. پس بهتر است پیش از اینکه داروی تجویز شده برای شما با ویتامینی که مصرف می کنید، تداخلی ایجاد کند پزشک را مطلع کنید. اگر ویتامین به میزان خاصی تجویز شده است، هرگز آن را بیشتر یا کمتر نکنید. دقت داشته باشید که نباید بیش از اندازه ویتامین خاصی را مصرف کنید. بخصوص اگر باردار هستید حتما باید به این نکات دقت داشته باشید.

  • 44

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:
  • 28 اسفند ولادت امام محمد باقر علیه السلام [ ١ رجب ]

نظرسنجی

عملکرد سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...تبلیغات