• آنتونی رابینز : راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.
  • راکفلر : شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
  • ناپلئون هیل : شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد.
  • برایان تریسی : یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.

آشپزی

اجتماعی

سبک زندگی

سلامت

سیاست

فرهنگ و هنر

فناوری

مذهبی

محیط زیست

کسب و کار

انواع گوناگون حیوانات خانگی که توخونه ها نگهداری می شود

 شمار حیواناتی که به عنوان حیوان خانگی قابل نگهداري اند، زیاد است. معمولاً این حیوانات از چند رده ي مختلف انتخاب شده اند که عبارت اند از: ماهی ها، خزندگان ، پرندگان و پستانداران. البته در میان این رده ها نیز فقط تعدادي از تیره ها، گونه ها و نژاد ها به عنوان حیوان خانگی پذیرفته شده اند.

 در رده ماهی ها

فقط تعدادي از راسته ها به عنوان ماهی هاي آکواریومی پذیرفته شده اند که برخی از آنها عبارت اند از: راسته بشیر ماهی ها، راسته مارماهی سانان، راسته کپور ماهیان، راسته کاراسین سانان، راسته گربه ماهی ها، راسته چاقو ماهی شکلان، راسته آترین سانان، راسته کپور دندان سانان، راسته شکم استخوانی سانان، راسته عقرب ماهی سانان، راسته سوف سانان، راسته کفشک ماهی سانان، راسته چهار دندان سانان و …

 

در رده خزندگان

هنوز به طور کامل مشخص نیست که چند گونه از آنها به عنوان حیوان خانگی قابل نگهداري اند، اما می توان گفت که لاکپشت ها، مارهاي کوچک غیر سمی، مارمولک ها و سوسمار ها، توسط برخی افراد به عنوان حیوان خانگی نگهداري می شوند.

 

 در رده پرندگان

محدودیت کمتري وجود دارد. در رده پرندگان بیش از 21 راسته و 170 خانواده وجود دارد که البته همه ي آنها نمی توانند حیوان خانگی باشند. برخی از راسته هایی که این قابلیت را دارند که در اسارت زندگی کنند عبارت اند از: راسته ي گنجشک سانان، راسته طوطی شکلان، راسته ي کبوتر شکلان، راسته ي غاز شکلان، راسته ي ماکیان سانان، راسته ي کوکو شکلان و…

البته تعداد خانواده ها و گونه ها در رده پرندگان بسیار زیاد است و همین باعث شده که پس از ماهی ها متنوع ترین گروه حیوانات خانگی باشند.

 

رده پستاندارن

نیز از تنوع خوبی برخوردارند اما به دلایل مختلف فقط تعداد کمی از آنها را می توان به عنوان حیوان خانگی نگهداري کرد، که از آن جمله می توان به: جوندگان مختلفی مانند همستر، خوکچه هندي و خرگوش اشاره کرد.

همچنین گربه، سگ، سمورها ، راکون ها، چنچیلا، میمون و … نیز تا حدودي به عنوان حیوان خانگی شناخته شده اند. اما به دلایل مختلف برخی از این حیوانات خانگی نیستند.

  • 64

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please Login to comment
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • مناسبت های روز:
  • 22 مهر روز جهانی استاندارد [ 14 October ]
  • 23 مهر روز جهانی عصای سفید [ 15 October ]
  • 24 مهر روز جهانی غذا [ 16 October ]
  • 25 مهر روز جهانی ریشه کنی فقر [ 17 October ]
  • 26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات