• بزرگمهر: آنچه هستید شما را بهتر معرفی می کند تا آنچه می گویید.
  • ارد بزرگ : خارهای کوچک زخم به جان نمی زنند ، بلکه با او می آمیزد برای روزهای سختر.
  • چارلز مورگان : هیچ چیز در زندگی شیرین تر از این نیست که کسی انسان را دوست بدارد.من در زندگانی خود هر وقت فهمیده ام که مورد محبت کسی هستم, مثل این بوده است که دست خداوند را بر شانه خویش احساس کرده ام.
  • علی شریعتی: اساسا ، خوشبختی فرزند نامشروع حماقت است.همه کسانی که در جست و جوی خوشبخت بودن هستند بی خود تلاشی در بیرون از خویش نکنند اگر بتوانند ” نفهمند” می توانند ” خوشبخت ” باشند.

نرم افزار

موبایل

گرافیک

کتاب الکترونیکی

چند رسانه ای

نمونه سوال

مقالات

غیر فعال سازی اینترنت

Last updated on فروردین 22ام, 1398 at 10:29 ق.ظ

آموزش طریقه صحیح غیر فعال سازی اینترنت ایرانسل

بسیاری از کاربران ایرانسلی علاقه دارند سرویس اینترنت ایرانسل خود را به کل قطع کنند. این کار ممکن است به دلایل مختلفی صورت بگیرد. به هر حال هر دلیلی که داشته باشد باید بدانید راهی برای غیر فعال سازی اینترنت ایرانسل وجود ندارد و شما ناچارید با یک ترفند این کار را انجام دهید.

ترفند غیر فعال سازی اینترنت ایرانسل

از آنجایی که ایرانسل هیچ کد یا دستورالعملی برای غیرفعال کردن اینترنتش قرار نداده ما ناچاریم به دنبال راه حل دیگری باشیم. شما می‌توانید امکان اتصال به اینترنت را از گوشی خودتان سلب کنید که انجام دادن این کار در گوشی‌های مختلف که تنظیمات متفاوتی دارند، متفاوت است. این یعنی به کل اتصال گوشی‌تان به اینترنت را خاموش کنید. انجام این کار یک مشکل اساسی دارد و آن اینست که اگر در گوشی‌های دو سیم کارتی انجام شود امکان اتصال به اینترنت از طریق سیم کارت دیگر نیز وجود نخواهد داشت، چون کل گوشی از اتصال به اینترنت منع شده است.

روش دیگری که برای سیم کارت دیگر مشکل ایجاد نمی‌کند، استفاده از طرح کنترل مصرف آزاد دیتای ایرانسل است. این طرح که به تازگی ارائه شده باعث می‌شود وقتی برای سیم کارتتان هیچ بسته اینترنتی خریداری نکرده‌اید گوشی‌تان نتواند به اینترنت وصل شود. یعنی اتصال اینترنت وجود دارد، ولی هیچ تبادل دیتایی صورت نمی‌گیرد و در نتیجه این اتصال هیچ هزینه‌ای هم بدنبال نخواهد داشت. برای فعال سازی این طرح کافی است کد #۳*۲*۳*۵۵۵* را شماره گیری کنید. آنگاه اگر برای سیم کارتتان هیچ بسته اینترنتی خریداری نکرده باشید، دقیقا همان اتفاقی می‌افتد که شما می‌خواهید.

در صورتی که پس از فعال کردن طرح کنترل مصرف آزاد دیتا منصرف شدید و خواستید دوباره سیم کارتتان را به همان وضعیت اولش برگردانید، باید کد #۴*۳*۵۵۵* را شماره گیری کنید. آنگاه سیم کارتتان دوباره به اینترنت متصل خواهد شد و این امر برایتان هزینه دارد. مخصوصا اگر هیچ بسته اینترنتی خریداری نکرده باشید.

 

غیر فعال سازی اینترنت همراه اول

در حالی که خود ایرانسل هیچ راه حلی برای قطع اینترنت برای کاربرانش نگذاشته است.

همراه اول برای غیر فعال سازی اینترنتش دو انتخاب گذاشته و آن استفاده از یکی از دو روش زیر است:

۱. ارسال عدد ۲ به شماره ۸۰۸۸ با استفاده از پیامک

۲. شماره‌گیری #۲۳۲*۱۰*

که دادن این حق انتخاب به کاربر بسیار خوب است. امیدواریم روزی ایرانسل هم این حق انتخاب را برای کاربرانش قائل شود.

 

غیر فعال کردن بسته اینترنت

شاید پس از دانستن ترفند غیر فعال سازی اینترنت ایرانسل بخواهید بسته اینترنتی‌تان را غیر فعال کنید تا از کد #۳*۲*۳*۵۵۵* استفاده کنید. باید به شما بگویم هیچ کاری برای غیر فعال کردن بسته اینترنتی خریداری شده در هیچ یک از اپراتور‌ها وجود ندارد و شما باید بسته اینترنتی‌تان را تا بایت آخر استفاده کنید. البته این امر یک اتفاق نرمال و استاندارد در سراسر دنیا بوده و تقریبا همه اپراتور‌ها امکان غیر فعال سازی و یا کنسل کردن بسته اینترنتی سفارش داده شده را ندارند.

در آخر امیدواریم کد #۳*۲*۳*۵۵۵* به درد شما بخورد.

 

منبع: فناوری اطلاعات

  • 208

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه خود را بنویسید

Please ورود to comment
avatar

تاریخ و ساعت

  • مناسبت های روز:

نظرسنجی ها

دوست دارید سایت ما بیشتر چه مطالبی منتشر کند؟

مشاهده نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
تبلیغات